Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44473.12
2.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2367.3
0.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.94
12.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.5
2.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Madencilik Makineleri İle Yüzme Havuzunu Isıtmak!

Bitcoin madencilik makineleri tüm yüzme havuzunu ısıtıyor. Madenci, hem Bitcoin kazanırken hem de çocukları sıcak havuzda yüzebiliyor!

Clock
Paylaş
Bitcoin Madencilik Makineleri İle Yüzme Havuzunu Isıtmak!

Bir Bitcoin madencisi, makinelerin açığa çıkardığı ısıyı havuzun sıcaklığını artırmak için kullandı. Böylelikle madenci, çocukları için sıcak bir yüzme havuzu sağlarken aynı zamanda Bitcoin kazmaya devam etti.

Bitcoin madencisi Jonathan Yuan, makinelerin çok fazla ısındığını ve bu enerjiyi suyu ısıtmak için kullanmaya karar verdi.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madencilik Makineleri İle Yüzme Havuzunu Isıtmak!300x250 muhabbit - Bitcoin Madencilik Makineleri İle Yüzme Havuzunu Isıtmak!

Yuan, madencilik makinelerinin yaydığı sıcaklığı bir ısı eşanjörü kurarak havuza aktardı ve havuzun su sıcaklığı 32 derecede tutmayı başarabildiğini söyledi. Bu sistem, belki ev işlerinde kullanılan su için de uyarlanabilir.

8d30bc3a cd54 45da 9464 8c5ef6425ac5 934x600 - Bitcoin Madencilik Makineleri İle Yüzme Havuzunu Isıtmak!
Madencilik Makineleriyle Isıtılan Havuz

Yuan, konu ile ilgili şunları söyledi:

Çin’in getirdiği yasaklardan sonra Bitcoin zorluk seviyesi düştü. Daha fazla BTC kazanmak için madencilik makinelerini yüksek performansta çalıştırdım. Bu da havuz sıcaklığını 40-50 dereceye kadar çıkardı. Bu yüzden çocuklar yaklaşık iki ay yüzemediler. Komik bir durum biliyorum ama çocuklara üzgünüm bugün havuz çok sıcak yüzemezsiniz demek zorunda kaldım.

Zorluk seviyesi tekrardan eski haline geldi ve ben de makineleri çok zorlamamaya karar verdim. Bununla birlikte çocuklar da havuzun tadını çıkarabildi çünkü suyun sıcaklığı yaklaşık 30 derece olmuştu.

Yüzme havuzunu ısıtmak için Bitcoin madencilik makinelerini kullanmak geleneksel yöntemlerden daha etkili olabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nin Minnesota eyaletinde yaşayan Yuan, soğuk havalarda bile havuzu sıcak tuttuğunu söyledi.

Yuan, madencilik makinelerinden çıkan ısının boşa gitmemesi için böyle bir yöntem bulmuş. Bu yöntemi de havuzu olan herkese tavsiye ediyor.

Yuan, kendi sistemini daha iyi bir hale getirmek için yeni çalışmalar yapmaya devam ediyor. İlerleyen zamanlarda evindeki bütün suyu da bu şekilde ısıtabilir. Bu sırada çocuklar ise proof of work ile ısınan havuzun keyfini çıkarabilir.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar