Muhabbit

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde mi? Bir Daha Düşünün!

Veriler, Bitcoin’in hala dünyaca bilinen bir varlık olduğunu söylemiyor.

Bitcoin

Bildiğiniz gibi Bitcoin bir hafta içinde %30’luk bir artış gördü ve 16 Aralık tarihinde 23.777 $’a kadar ulaştı. Ancak veriler, Bitcoin’in hala dünyaca bilinen bir varlık olduğunu söylemiyor.

Bitcoin’in son zamanlardaki hareketlerine dair halkın farkındalığını izleyen grafiklere göre, Bitcoin’e olan ilgil, 2017’de olan ilgiye göre hala düşük seviyede.

Twitter ve Kemik Kripto Tayfası

Twitter üzerinde kripto para birimlerini takip eden insanları, tüm sosyal ağın 2020 yılında Bitcoin’in fiyat hareketleri etrafında döndüğünü düşünüyor olabilir.

Fakat durum böyle değil. İstatistikler kemik kripto tayfasının haricinde, Bitcoin’in bu yılki en yüksek ve en düşük seviyelerinin Twitter’da bir trend oluşturmadığını gösteriyor.

Mevcut durum yeni yeni değişmeye başladı, ancak analiz firması TheTIE’a göre tweet seviyeleri, Bitcoin’in 20.000 $’ın altına düştüğü Ocak 2018 ile aynı.

Son 3 Yılın BTC Hakkındaki Twitter Hacmi. Kaynak: TheTIE

Wikipedia ve Bitcoin İlişkisi

Wikipedia’daki BTC popülaritesine bakacak olursak, Aralık 2020’deki sayfa görüntülenmeleri, geçtiğimiz aylara göre sadece ufak bir artış göstermiş.

Ocak 2018 ile karşılaştıracak olursak, bu yarışın galibi kesinlikle belli. Bitcoin’in ne olduğunu bilmek isteyen insanlar o zamanlar çok daha fazlaydı.

Son 3 yılın BTC hakkındaki Wikipedia Görüntülenmeleri. Kaynak: CoinMarketCap

İlginç bir şekilde, Bitcoin’in rekor düzeyde toparlanmasının, tüm zamanların en yüksek seviyesi ile kombinine baktığımızda, çoğu kişinin dikkatini çekmeyi başaramadığını görüyoruz.

Çok Az Kişi Bitcoin Hakkında Google’lıyor

Son olarak, internet kullanıcılarının yaptıkları arama istatistikleri Bitcoin’in şu anda ne kadar popüler olduğunu gösteriyor.

Google Trends verilerine göre, “Bitcoin” terimi bu hafta, Aralık ayının başlarına göre daha az popülarite göstermiş. Mayıs ayında yaşanan halving bile bu haftanın tüm zamanların en yüksek fiyatından daha çok popülerdi.

Google’da Bitcoin Hakkında Yapılan Aramalar. Kaynak: Google Trends

İncelemiş olduğumuz kanıtların tümü, Bitcoin’in ana akım benimsenmesine henüz sahip olmadığı gerçeğine işaret ediyor. Ancak tüm bunlara rağmen kurumsal yatırımcılar, Bitcoin’i benimsemiş gibi görünüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Son Yazılar

Exit mobile version