BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin’de Açık Pozisyon Miktarı 13 Mart Öncesindeki Seviyelere Geri Döndü!

Skew tarafından yayınlanan yeni rakamlar ise açık pozisyon miktarının yeniden önemli artış gösterdiğini belirtmekte.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin’de açık pozisyon miktarı tekrar artış gösteriyor.

Bitcoin’de türev işlemlerdeki açık pozisyon miktarı 13 Mart’ta yaşanan düşüş ile birlikte büyük bir çöküş yaşamış, uzun bir süre de miktarlarda önemli bir artık gözükmemişti. Fakat Skew tarafından yayınlanan yeni rakamlar ise açık pozisyon miktarının yeniden önemli artış gösterdiğini belirtmekte.

grafik

Yaşanan büyük düşüş öncesinde türev borsalardaki açık pozisyon miktarı neredeyse 4 milyar $ seviyelerine yakındı. Mart ayı başında ise açık pozisyon miktarı ciddi derecede artmış ve 5.5 milyar $ seviyelerine kadar artmıştı.

Düşüş ile birlikte gelen pozisyon miktarındaki azalma, açık pozisyon miktarını 2 milyar $’ın altına kadar çekmişti. Bu ise neredeyse 2 milyar $’lık bir azalma demek. Düşüşün ardından ise bir süre pozisyon miktarında bir artış olmamıştı. Bu durum ise düşüş sonrası korku ve belirsizliğin yatırımcılar üzerinde bir süre daha devam ettiğinin net bir kanıtı olarak öne çıkıyor. Hatta bu dönemde BitMEX üzerinde birkaç gün boyunca neredeyse hiç yeni pozisyon açılmamıştı.

Nisan İle Birlikte Artış Geldi

Nisan ayı itibariyle pozisyon miktarında ufak artışlar yaşanmaya başlamıştı. Volatilitedeki azalma yatırımcıları tekrar pozisyon açma riskine ikna etmiş ve miktarlarda artışlar yaşanmaya başlamıştı. Fakat açılan pozisyon miktarı yine de düşüş öncesi rakamlardan oldukça uzaktaydı.

Uzun bir toparlanma süreci geçiren türev işlemler, Haziran ayı itibariyle eski hacmini ve açık pozisyon miktarına erişmiş gibi gözüküyor.

Yeni veriler ile birlikte açık pozisyon miktarı yeniden 4 milyar $ seviyelerini zorlamakta.

Siz Bitcoin’de işlem yaparken spot işlemleri mi türev işlemleri mi tercih ediyorsunuz ?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler