Muhabbit

Halving Gerçekleşti! Poolin Cihazların Yüzde 40’ını Kapadı!

Son blok içerisine özel bir not düşen F2Pool, ödül yarılanması ile birlikte FED’e mesaj gönderdi.

bitcoin

Dün akşam saatlerinde 630,000’inci bloğun geçilmesi ile birlikte Bitcoin tarafında “halving” gerçekleşmiş oldu.

AntPool tarafından oluşturulan blok ile birlikte Bitcoin’de blok ödülleri 12.5’ten 6.25’e düşmüş oldu. Son blok içerisine özel bir not düşen F2Pool, ödül yarılanması ile birlikte FED’e mesaj gönderdi.

NYTimes 09/Apr/2020 With $2.3T Injection, Fed’s Plan Far Exceeds 2008 Rescue

Bitcoin’de yaşanan ödül yarılanmasının aksine FED’in para basmasına ve piyasalara enjekte etmesi atıfta bulunun F2Pool, bir önceki halvingde de yarılanma sonrası ilk bloğu bulmuştu. 6.25’lik ödüle sahip ilk blok ise AntPool tarafından bulundu.

Peki Ne Oldu?

Ödül yarılanması ile birlikte bazı tarafların beklediği gibi madenciler tarafından sert bir satış ya da önemli bir alış henü yaşanmış değil. Fiyat son günlerde dolaştığı bant içerisinde hareketine devam etmekte.

Hash Rate Düşüyor

Fakat hash rate tarafında düşüş başlamış durumda. Ödülün yarı yarıya azalması ile birlikte madenciler, cihazların bir kısmını Bitcoin ağından çekmiş gibi gözüküyor.

İlk 10 madencinin 24 saat içerisinde işlem güçlerinin ne kadar azaldığını yukarıdaki grafikte görmeniz mümkün. Hash rate tarafındaki düşüş halving öncesi son bloklar kazılırken yavaş yavaş başlamıştı. Fakat sabah saatlerinde “hash rate”in ciddi bir oranda düştüğünü söylemek mümkün.

Son bloklarda oldukça aktif olan Poolin madenciler arasında ikinci sırada bulunuyordu. İşlemlerinin neredeyse yüzde 40’ını durduran Poolin bu sabah itibariyle 4’üncü sırada bulunmakta.

Son Yazılar

Exit mobile version