BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin’de 12.000 $’ın Görülmesinin Ardından Sert Düşüş Geldi! Son Durum Ne?

Bitcoin ile birlikte altcoinlerin de hareketlenmesi ile birlikte son günlerde adeta bir bayram havası yaşanmakta.

Yayın:

-

Bitcoin kripto para

Bitcoin’de (BTC) son günlerde yaşanan hareketlilik 12.000 $ seviyelerine kadar bir yükseliş ortaya koydu.

Bitcoin ile birlikte altcoinlerin de hareketlenmesi ile birlikte son günlerde adeta bir bayram havası yaşanmakta.

Özellikle Ethereum tarafında yaşanan artış, yatırımcılarını gerçekten oldukça memnun etmiş durumda.

240 $ seviyelerinden hareketine başlayan Ethereum yaklaşık 1 hafta boyunca düzenli yükselişine devam ederek dün gece 410 $ seviyelerine kadar çıkmayı başardı.

Yükselişler sadece Ethereum ve Bitcoin tarafından değil ilk 20 kripto parada da gerçekleşti. Bitcoin’de 12.000 $ ve Ethereum’da 410 $ seviyelerinin görülmesinin ardından ise bugün sabah saatlerinde güçlü bir satış geldi.

Bazı borsalarda 10540 $ seviyelerine kadar düşüş gösteren Bitcoin tek mumda neredeyse 1500 $’lık bir düşüş yaşamış durumda. Ethereum tarafından ise 320 $ seviyelerine kadar bir düşüş gerçekleşti.

Yaşanan hızlı düşüşün ardından 11200 $ desteğinin üzerine hızlı bir çıkış göstererek 11350 $ seviyelerinden alıcı bulmakta. Tabii bu hızlı düşüş ile vadeli işlem tarafında yüklü miktarda long pozisyon tasfiye edilmiş oldu.

Squanch’ın attığı tweete göre düşüş ile birlikte 100 milyon $ değerindeki long pozisyon likide olmuş durumda. An itibariyle 11200 $ desteğinin tekrar üstüne çıkmış bulunan Bitcoin’de düşüş hareketi devam edebilir ya da bu hareket sadece bir fiyat düzeltmesi olarak kalabilir.

Fiyatlar ile birlikte hacimlerin de iyice yükseldiği kripto para piyasasında dün ise Türk Lirası bazında en yüksek fiyat değerine ulaşıldı.

BTC Türk fiyatlarına göre Bitcoin dün 83.938 $’a kadar yükseldi. Türk Lirası bazında rekoruna 2017 zirvesinden beri ulaşamayan Bitcoin, 12.000 $ seviyesi ile rekorunu tazelemiş oldu.

12.000 $ seviyesi ise global piyasalarda Ağustos 2019’dan sonra ilk defa görülmüş oldu. Bildiğiniz üzere 2019 yazında da kripto para piyasalarında önemli yükselişler yaşanmış ardından ise uzun süreli bir düşüş dönemi yaşanmıştı.

Bitcoin Fiyat Grafiği

Bitcoin Fiyat Grafiği

Sizce kripto paralarda yaşanan düşüş bir düzeltme hareketi mi yoksa düşüş devam edecek mi?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy 250 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı!

MicroStrategy, temel rezerv varlığını Bitcoin’e dönüştürdü!

Yayın:

-

MicroStrategy

Dünyanın en büyük halka açık ticari istihbarat şirketi MicroStrategy, Bitcoin’i birincil rezerv varlığı yapmaya hazırlanıyor.

11 Ağustos tarihinde yayınlanan bir basın açıklamasına göre MicroStrategy, 21.454 BTC’yi 250 milyon $’a satın aldığını doğrulamış durumda.

MicroStrategy: Hareketimiz “Bitcoin’e olan inancımızın bir yansıması”

Şirketin CEO’su Michael J. Saylor, basın açıklamasında şunları söyledi:

Bu yatırım, dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi olan Bitcoin’in güvenilir bir değer deposu olduğunu yansıtıyor. Ayrıca Bitcoin’in , nakit parayadan ziyade, çekici bir yatırım varlığı olduğunu düşünüyoruz.

Hareket, kurumsal Bitcoin alımı konusunda bir dönüm noktası oldu ve hızlı bir şekilde farkedildi.

Tanınmış yorumcu Preston Pysh, “6 ay önce Twitter’da, Bitcoin’e sahip olan işletmelerin bilançolarında pazarlanabilir bir menkul kıymet olarak görmeye başlandığını” öne sürmüştüm dedi.

MicroStrategy, Bitcoin’in birincil rezerv varlığı olarak kabul etti! Yeni. Başlıyoruz.

İlk olarak 28 Temmuz’da açıklanan hareket, MicroStrategy’nin o zamandan bu yana %5.7’lik artış gösteren hisse senedi fiyatı üzerinde bir etki yaratmış gibi görünüyor. Aynı zamanda Bitcoin’in fiyatı da %10’un üzerinde değerlendi.

Kripto yatırım devi Grayscale’in CEO’su Barry Silbert şirketin bu kararına övgüler yağdırdı.

Silbert konu hakkında şöyle bir tweet attı:

1,2 milyar $’lık bir şirket olan MicroStrategy, kendisini halka açık bir Bitcoin hareketine dönüştürdü. Akıllıca.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Kripto Para Takibi İçin Düğmeye Basıldı!

Gizlilik odaklı kripto paralar başta olmak üzere kripto para hareketlerini takip etmek için yeni bir kripto para analiz aracı geliştiriliyor.

Yayın:

-

Kripto Para Takibi İçin Düğmeye Basıldı!

Rusya’daki büyük bir finansal gözlemci, Bitcoin (BTC) ve özellikle gizlilik odaklı kripto paraları başta olmak üzere kripto para hareketlerini takip etmek için yeni bir kripto para analiz aracı geliştiriyor.

Rusya kripto paraların takibi konusunda ciddi adımlar atıyor. Rusya’nın Federal Finansal Takip Servisi’nin yapay zekâ ve yapay zekâ aracılığıyla kripto paraların hareketlerini takip etmek amacıyla yeni bir analiz platformu oluşturmayı planladığı bildirildi.

Rusya’nın yerel haber ajansı RBC’nin 10 Ağustos tarihli haberine göre “Şeffaf Blockchain” olarak adlandırılan yeni bir sistem düşünülüyor. Yeni sistemde dijital finansal varlıkların hareketlerinin takip edilmesi ve dijital varlıklarla ilgili yasa dışı faaliyetlerle mücadele etmek amaç alınıyor. Ayrıca sistemde Bitcoin (BTC), Ethereum (EYH), Omni (OMNI) gibi büyük kripto para birimlerinin yanı sıra Dash (DASH) ve Monero (XMR) gibi gizlilik odaklı kripto para birimlerini içeren işlemlerin anonimliğinin kısmen azaltılması da amaçlanıyor.

Sistem şu ana dek mali düzenleyici ve uyuşturucu kaçakçılığına karşı mücadelede prototip bir şekilde denendi. Başarı ile sonuçlanan prototip sistem denemesi, Rusya’nın en büyük araştırma enstitülerinden biri olan Rus Bilimler Akademisi Lebedev Fizik Enstitüsünün imzasını taşıyor.

Şimdiye kadar bütçe dışı kaynaklarla finanse edilen sistem, 2021 yılından 2023 yılına kadar federal bütçeden yaklaşık 760 milyon ruble harcayacak. Yeni sistemde hedeflenen müşteri profili ise Rusya’nın Merkez Bankası gibi büyük finansal kurum ve kuruluşlar olacak.

Rusya dijital varlıklar konusunda giderek ciddileşiyor. Kısa bir süre önce “Dijital Finansal Varlıklar” ile ilgili geniş bir yasa tasarısı kabul edilmişti. 2021 yılı Ocak ayında yürürlüğe girmesi beklenen yeni yasada Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kullanılması yasaklanacak.

Özellikle gizlilik odaklı kripto paraların hareketlerinin takip edilmesindeki güçlük Rusya’yı bu yola itti. Bitcoin veyahut Ethereum gibi büyük kripto paraların Blockchain’lerinde takip edilebilirlik varken Monero veyahut Dash gibi kripto paralarda hareketleri takip etmek pek mümkün olmayabiliyor.

Gizlilik odaklı kripto paraların bu takip edilemez yapısı da onları kara ekonomide popüler yapıyor. Özellikle Monero, kara ekonomide oldukça popüler. Güney Kore’de, Amerika Birleşik Devletleri’nde veyahut Avustralya’da birçok kara ekonomi vakasında ödeme yönteminin Monero (XMR) olduğu görülüyor.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184