BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin’in Altınla Olan Korelasyonu Zayıflıyor!

Bitcoin’in altınla korelasyonu azalırken, diğer yanda S&P 500 tarafında yükseliyor!

Yayın:

-

bitcoin ve altın

Kraken borsasının araştırmacılarına göre, Bitcoin’in (BTC) altın ile ilişkisi azalmış olsa bile, Bitcoin’in S&P 500 borsa endeksi ile olan ilişkisi artıyor.

Amerika Birleşik Devletleri menşeli büyük kripto para borsası Kraken’in araştırma kolu Kraken Intelligence, Haziran 2020 için bir “Bitcoin Volatilite Raporu” yayınladı.

Bitcoin’in Volatilitesi 6 Ayın En Düşük Seviyelerinde

9 Temmuz tarihinde yayınlanan rapora göre, Bitcoin ticaretlerinde %31’lik bir düşüş var.

Raporda yer alan Haziran ayında yaşanan hacim ve volatilitedeki önemli düşüş, Bitcoin’in Şubat 2020’den bu yana yaşadığı en sessiz ay olarak nitelendirildi. Bu durum, aynı zamanda Bitcoin’in hisse senetleri ve altın ile ilişkisini büyük ölçüde etkileyen eğilimin terse dönmesine neden oldu.

Altın ve BTC Korelasyonu Haziran Ayında Ortalama 0.73 Azaldı

Araştırmacılar, Bitcoin’in altına olan 30 günlük korelasyonunun, 1 yıllık ortalamaya göre 0.24’ün altına düştüğünü kayıtlara geçti. Kraken Intelligence, korelasyon hareketinin Mayıs ayının ikinci yarısında, 0,50 gibi bir değerin üzerinde sona erdiği pozitif bir trendin sonrasında geldiğini belirtti.

Bitcoin’in altın ile olan 30 günlük korelasyonu. Kaynak: Kraken Intelligence

S&P 500 ile Olan Korelasyon Büyüyor

Bitcoin altın ile daha az ilişkilendirilirken, kripto para birimi S&P 500 gibi borsa endeksleri ile olan ilişkisini yükseltiyor. Kraken Intelligence’e göre tersine dönme eğilimi, Bitcoin’in S&P 500 ile ilişkisinin Haziran ayı sonunda 0.65’e kadar yükselmesine sebep oldu. Analistlerin söylediğine göre bu korelasyon, aylık 0.52’ye, yıllık ortalamada ise 0.26’ya kadar yükseldi.

Kraken’in S&P 500 korelasyonuna ilişkin verileri, bir kripto para borsası olan OKCoin tarafından paylaşılan bilgiler ile örtüşmekte. OKCoin likidite müdürü Daniel Koehler’in söylediğine göre, borsada gerçekleşen BTC’nin ve S&P 500’ün yükselen korelasyonuna şahit olmuş. Koehler, “SPX ve BTC 1M’in votalitesinin bu denli düştüğünü en son 12 Mart tarihinde BTC fiyatının düşmesinden hemen önce görmüştük” dedi.

Haziran ayı başlarında hisse senedi akış analisti PlanB, Bitcoin ve S&P 500 arasındaki aşırı korelasyonun, Bitcoin’in fiyatını 18.000 $’a kadar çıkarması gerektiğini iddia etti.

Yaşanan bu korelasyon değişiklikleri ile birlikte görünüşe göre Bitcoin, altından uzaklaşarak borsa endeksine yakınlaşıyor. Sizce bu değişiklik, Bitcoin severlerin hayatında ne gibi değişikliklere sebep olabilir?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Çıkarılacak 2.5 Milyon Adet Bitcoin Kaldı!

Elinizi çabuk tutun!

Yayın:

-

Çıkarılacak

Toplam arzı 21 milyon ile sınırlı olan Bitcoin’in, geriye çıkarılacak olan adedi 2.5 milyon!

ChartBTC attığı bir tweette, Bitcoin ağındaki BTC miktarının 18.5 milyon adedini çoktan geçtiği söyledi. Bu, toplamda çıkarılacak 2.5 milyon adet Bitcoin’in kaldığını gösteriyor! Ayrıca, 2.5 milyon adet Bitcoin toplam arzın yalnızda %11,9’unu oluşturuyor.

ChartBTC, kalan 2.5 milyon BTC’nin yarısının önümüzdeki dört yıl içinde çıkarılacağını belirtti. 2009’daki yaratılış blokundan bu yana, Bitcoin ağı üç adet halving işlemi geçirdi. Bildiğiniz üzere 3. halving 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşti. Her dört yılda bir yaşanan bu eylem ile birlikte, çıkartılacak olan son Bitcoin’in 2140 senesinde çıkarılacağı bekleniyor. 2140 yılından sonra yeni bir Bitcoin çıkarılamayacak.

Bu arada, sekiz Crypto Valley uzmanından oluşan bir grup, son halving olayının geçmişte yaşananlardan farklı olduğunu düşünüyor. Bunun en büyük sebebi ise, artık daha fazla insan Bitcoin’i tıpkı altın gibi bir birikim varlığı olarak kullanmayı düşünüyor.

2020’nın başlarından beri, kurumsal alanda Bitcoin talebi istikrarlı bir artış gösteriyor. Yeni anket verilerine göre, kurumsal yatırımcıların, fiyattaki kısa vadeli düşüşlerden bağımsız olarak Bitcoin tahsislerini artırmayı planlıyor. MicroStrategy’nin yaptığı yatırım ile birlikte, dünyanın en büyük bağımsız varlık fonu şu anda 577,6 adet BTC’yi elinde tutuyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.