Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’in (BTC) Fiyatı 30.000 Doların Altında!

Bitcoin büyük bir destek noktasını kırdı!

Clock
Paylaş
Bitcoin’in (BTC) Fiyatı 30.000 Doların Altında!

Bitcoin’in fiyatı, psikolojik olarak önemli bir seviyenin altına inerek, 27 Ocak tarihinde 30.000 $’lık desteği kırdı!

btc price muhabbit 1058x600 - Bitcoin'in (BTC) Fiyatı 30.000 Doların Altında!
BTC/USD grafiği. Kaynak: TradingView

TradingView’den edindiğimiz veriler, Bitcoin’in yükseliş momentumunun bittiğini ve 30.000 $’lık psikolojik desteğin sonunda kırıldığını gösteriyor.

Aylık grafikte düşüşlerin yaşandığı son günlerde, Bitcoin’in fiyat hareketi piyasa katılımcıları pek şaşırtmadı. Piyasanın önde gelen isimleri ise bu tarz düşüşleri bir alım fırsatı olarak nitelendiriyor.

Ancak Bitcoin’in fiyatının yeni yıldan itibaren alım için uygun fiyatlara düşmesi, onu yeteri kadar ilgi odağı haline getiremedi.

Kripto dünyasının tanınan bir analisti olan Micheal Van de Poppe konu hakkında şunları söyledi:

İnsanlar Bitcoin fiyatı 40.000 $’ken almak için can atıyordu. Fakat Bitcoin’in fiyatı şimdi 30.000 $’ın altında, ancak Bitcoin’e olan ilgi ciddi oranda azaldı.

Whalemap’ten gelen verilere bakacak olursak, 30.000 $ desteğinin kırılması, 29.300 $’a kadar inen bir fiyat hareketini tetikleyebilir.

Bu arada Bitcoin madencilerinin aktivitesini takip eden bir indikatör olan Miners Position Index’e bakacak olursak, madenciler son 8 senenin en aktif dönemini yaşıyor.

Görünüşe göre BTC madencileri ciddi oranlarda BTC satmaya başladı ve bu fiyat hareketi perakende kullanıcıların satış yapmasına sebep oldu. Bildiğiniz gibi madenciler yaklaşık 1 aydır ciddi bir hareket ile BTC satıyordu, fakat BTC olan kurumsal ilgi BTC’nin fiyatının aşırı volatil olmasını engelliyordu.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar