Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’in Gidebileceği İki Yol Var! Hangi İki Yol?

Bazı analistlere göre Bitcoin’in gidebileceği iki fiyat aralığı var.

Clock
Paylaş
Bitcoin’in Gidebileceği İki Yol Var! Hangi İki Yol?

Bitcoin’in fiyatı son üç günde %6’dan fazla düştü ve 276 milyon $’lık CME vadeli işlemlerinin sona ermesi, tüccarları endişelendiriyor.

Bitcoin’in 12.500 $’lık yükselişinin ardından, tüccarlar kısa vadede iki temel senaryo öngörmekte.

Bazı teknik analistler, Bitcoin’in önce 16.000 $ ya da 9.600 $’a yöneleceğine inanıyor. Ancak kısa vadede bu sonuç, belirli direnç ve destek seviyelerine bağlı olduğun için belirsizliğini koruyor.

Tüccarlar Bitcoin’in Fiyatı Hakkında 16.000 $ ya da 9.600 $ Diyor

Kimliği belirsiz bir Bitcoin tüccarı Byzantine General’e göre, Bitcoin 16.000’a yükselebilir ya da 9.600 $’a düşebilir.

BTC’nin haftalık grafiği, 11.500 $’ın üzerine çıkarsa, BTC’nin 16.000 $ bandına çıkma şansı yüksek. Fiyat 10.500 $’ın altına inerse ise, görünüşe göre düşüş 9.600 $’a kadar devam edecek.

image 37 1024x468 - Bitcoin'in Gidebileceği İki Yol Var! Hangi İki Yol?
XBT / USD 1 Haftalık Fiyat Grafiği Kaynak: TradingView

Yatırımcıların 9.600 $ ila 9.700 $ aralığına geri çekilme beklentisinin bir başka sebebi ise CME boşluğu olarak tahmin ediliyor.

CME boşluğu genellikle kısa bir süre içinde kapanır ve bu durum geri çekilme olasılığını artırır. Ayrıca 16.000 $ bandında küçük bir CME açığı mevcut.

Kısa vadede, Mayne isimli bir başka kripto para birimi analisti, Bitcoin’in 11.700 seviyesini tekrar geri kazanması gerektiğini söyledi. Bu yüksek direnç seviyesine geri dönülmesi, Bitcoin’in bulunduğu yeri daha da sağlamlaştıracaktır.

Boğa piyasasında görmek istemeyeceğiniz şey, Bitcoin’in şu anda yaşadığı durumdur. Açık bir şekilde görünüyor ki, BTC’nin yukarı doğru olan son iki hamlesi, açık bir düşüş testi olarak görünüyor. Eğer BTC 11.700 $ seviyesini geri kazanabilirse, yerini sağlamlaştıracaktır.

Bugün erken saatlerde, Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın enflasyonla ilgili konuşmasının ardından, Bitcoin fiyatı kısa bir süreliğine 11.600 $’a kadar yükseldi. Birçok yatırımcı, Powell’ın yaptığı konuşmada, enflasyon oranını kontrol etme konusunda BTC’den ve altından bahsedeceğini düşündü.

Ancak konuşma bittikten kısa bir süre sonra BTC fiyatı 11.600 $’dan 11.125 $’a kadar geriledi.

Bitcoin ve altın piyasasında yaşanan bu haberlere bağlı düşüş, düşüş trendini daha da yoğunlaştırarak Bitcoin’in Ağustos ayı başındaki seviyesine dönmesine neden oldu.

Son üç gün içinde BTC fiyatındaki keskin düşüş, kısa vadeli yükseliş piyasa yapısını da bozdu.

Bakalım ilerleyen günlerde Bitcoin’in fiyatı yukarıya mı yoksa aşağıya doğru mu hareketlenecek.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar