Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’in Madencilik Zorluğu Düşüş Gösteriyor!

Bitcoin’in madencilik zorluğu düşüyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin’in Madencilik Zorluğu Düşüş Gösteriyor!

Bitcoin’in madencilik zorluğu, hash oranındaki büyük düşüş ile birlikte %27,9 oranında düşüş gösterdi.

Elde ettiğimiz verilere göre Bitcoin’in gördüğü bu oran, ağın 2009’da hayata geçmesinden bu yana madencilik zorluğunda yaşanan en büyük düşüş.

Bitcoin’in tasarı modeline göre ağ, madencilik zorluk seviyesini her 2.017 blokta bir, yani kabaca iki haftada bir günceller. Bu plan, dalgalanan hash oranına rağmen blokların her on dakikada bir üretilmesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Bitcoin’in Ortalama Hash Oranı da Düşüyor!

Bu durumda, hash oranı her zaman değişken bir yapı sergilemiştir. 13 Haziran’daki güncellemeden bu yana, Bitcoin’in yedi günlük ortalama hash oranın 136.47 EH/s’den 85 EH/s’ye düştü.

Bu, büyük ölçüde Çin’deki Bitcoin madenciliğine yönelik bir baskıdan kaynaklanıyordu. Tüm bunların ışığında madencilik operasyonları başka yerlere taşınmak durumunda kaldı. Fakat bugün gerçekleşen düşüş, bir hafta önce tahmin edilenden çok daha yüksek bir düşüş olarak kayıtlara geçti.

Düşük hash oranı, kalan hash gücünün yüksek zorluk seviyesine ayak uyduramadığı için daha yavaş bir blok üretimi oranına yol açtı. Son iki hafta boyunca, hesaplamalara göre her 13.9 dakikada bir blok üretildi, bu oran normalden çok daha yüksek.

1 Temmuz tarihinde, bir blok oluşturmak 129 dakikayı bile gördü. Bu, 2011’den bu yana en uzun blok oluşturma süresi olarak kayıtlara geçti. Ancak bu durumda, blok sürelerindeki doğal değişkenler de dahil olmak üzere birden fazla faktörün devreye girdiğini belirtmekte fayda var.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar