Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’in Piyasa Değeri 540 Milyar Dolara Ulaştı!

Bitcoin, Berkshire Hathaway’in piyasa değerini geçti!

Clock
Paylaş
Bitcoin’in Piyasa Değeri 540 Milyar Dolara Ulaştı!

Bitcoin’in bu ay yaşadığı inanılmaz boğa koşusuyla beraber kripto alanı piyasa değerini artırmaya devam ediyor.

Aralık ayı ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’lık fiyat yükselişinden sonra, lider kripto para birimi 29.200 $ seviyelerine yükselerek 30.000 $’a göz kırptı. An itibarıyla Bitcoin’in fiyatı 28.500 civarında dolaşıyor.

29.000 $’ın üzerine çıkan fiyat, Bitcoin’i piyasa değeri olarak 539 milyar $’a çıkardı. Bu değer, Warren Buffett’a ait çok uluslu bir şirket olan Berkshire Hathaway’den daha yüksek.

Piyasa analisti Holger Zschaepitz, konu hakkında şunları söyledi:

Bitcoin 29.000 $’ın üstüne çıkarak, başka bir dönüm noktasına ulaştı. Piyasa değeri 540 milyar $’a ulaşan kripto para artık Berkshire Hathaway’den daha değerli.

BTC bu ay dalgalı yolculuğunun tadını çıkardı ve yeni yılı yüksek bir fiyatla karşılıyor. Bu neden Aralık 2020, Bitcoin ve kripto para birimlerinin tarihinde Mayıs 2019’dan bu yana en büyük BTC kazanımlarının yaşandığı dönem olarak hatırlanacak.

Ayrıca istatistikler, ABD Doları Endeksi (DXY) kısa bir süre önce düştüğü için BTC’nin 2020’de %295’ten faza artığını gösteriyor.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i benimsemesi ve yeni ekonomik girişimler sayesinde Bitcoin, yıl sona ererken keyifli bir yükseliş dönemi yaşadı.

Yine de CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, kurumsal yatırımlarım düşmesi durumunda, Bitcoin’in düzeltme dönemine girebileceğini söyledi. Mart ayı ortasında 3.800 $’lık bir fiyata düştükten sonra Bitcoin, güvenli liman olarak statüsünü sürekli olarak geliştirdiği için zamanla yükseliş gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde, Visa’nın piyasa değerini geride bırakan Bitcoin’in hedefi yükseklerde gibi görünüyor. Bakalım sıradaki ünlü şirket hangisi?

Bakalım 2021 yılı Bitcoin için nasıl geçecek?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar