Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitfarms Yüzde 99 Temiz Enerji ile Madencilik Yaptı!

Bitfarms, temiz madencilikte pazar payını büyütüyor!

Clock
Paylaş
Bitfarms Yüzde 99 Temiz Enerji ile Madencilik Yaptı!

Bitcoin madencilik firması Bitfarms, madencilik operasyonları ile ilgili bazı güncellemeler duyurdu.

Açıklananlara göre şirket, %99 oranında temiz enerji ile günde yaklaşık 13 BTC çıkardı.

Bitfarms Temmuz 2021’de, tamı tamına 391 adet yeni BTC çıkardığını duyurdu. Şirketin, günde 12.5 ila 13.5 BTC arasında madencilik yaptığı tahmin ediyor.

2021’in ilk yedi ayında şirket, toplamda 1.748 adet BTC çıkardı. Bitfarms ayrıca, 1 Ağustos 2021’e kadar 1.678 adet BTC’yi bünyesinde tuttuğunu söyledi.

Bitfarms Çin Yasaklarından Kârlı Çıktı!

Çin’de yaşanan son madencilik olayları, Bitfarms’ın günlük üretimine ve genel pazar payına olumlu bir etki etti. Firmanın açıklamalarına göre, son zamanlarda yaşanan piyasa şartları ile daha fazla BTC biriktirmiş ve ortalama maliyetlerini düşürmüş.

Tüm bunlara ek olarak Bitfarms, Çin’in Bitcoin madenciliği üzerindeki baskısından söz ederek genişleme planlarını özetledi. Duyuruya göre şirket, 2021 ve 2022 yılı boyunca 55.300 adet madencilik teçhizatını teslim almayı bekliyor. Bitfarms hedefini ise, 8 EH/s’lik hash gücü olarak açıkladı.

Bitfarms, enerjisini hidrojenden alan temiz bir Bitcoin madencilik şirketi olarak öne çıkıyor ve an itibarıyla 1.5 EH/s’lik hash gücüne sahip. Nisan ayında şirket, faaliyetlerini genişletmek adına Foundry USA Pool’a katıldığını duyurmuştu.

Bunun yanı sıra madencilik şirketi, TSX Venture Exchange’de listelendikten kısa bir süre sonra Nasdaq borsasında da işlem görmeye başladı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Çin Haberleri için: Çin haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar