Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bitfinex Kullanıcılarının Dikkatine! Sistem Güncellemesi!

Bitfinex, sistem kararlılığını bir üst çıtaya taşımak için güncelleme hazırlığında.

Clock
Paylaş
Bitfinex Kullanıcılarının Dikkatine! Sistem Güncellemesi!

10 Haziran çarşamba gününde Bitfinex, iFinex altyapısının kararlılığını arttırmak adına bir sistem güncellemesi gerçekleştirecek.

Güncelleme, Türkiye saati ile öğleden önce 11.00 sularında başlayacak. Bitfinex sistemleri ise 1 ila 3 saat arasında kullanıcı erişimine kapalı olacak.

Piyasada en yüksek likiditeye sahip olan borsa, açıklamalarına not olarak bu saatin kesin olmadığını, piyasa hareketlerine bağlı olarak zaman çizelgesinin değişebileceğinin altını çizdi.

Güncelleme esnasında, tüm iFinex’e bağlı ticaret platformları çevrimdışı olacak. Yani eğer bir Bitfinex kullanıcısı iseniz, bu süreç boyunca ticaret yapamayacak ve cüzdanlarınıza erişemeyeceksiniz.

Bitfinex ayrıca kullanıcılarından güncelleme başlamadan önce tüm hareketlerini bu güncellemeye göre planlamalarını rica etti.

Ayrıca Bitfinex’in paylaştığı verilere göre, güncelleme esnasında Bitfinex kullanıcılarının özel olarak yapması gereken bir işlem yok.

Bitfinex’in yatırımcılar için paylaştığı yazı ise şu şekilde;

Tüm fonlar, güncelleme boyunca güvenli durumda olacak, herhangi bir durumdan etkilenmeyecek. Ayrıca güncellemenin hiç bir noktasında kullanıcıların fonları risk altına girmeyecek.

Kesinti sürecinde hiç bir ticari işlem yapılamayacak. Fakat yatırımcıların askıda bekletiği ticari işlemler iptal olmayacak ve platform çevrimiçi hale geldiğinde kaldığı yerden devam edecek.

Ayrıca kullanıcılar, güncelleme esnasında likide olmayacaklar. Fakat, bu süre esnasında birimlerin fiyatlarının değişiklik göstermesi durumunda, platform yeniden açıldığında yatırımcıların likide riski içinde olacaklarını bilmeleri gerek. Bundan dolayı tüm kullanıcılarımıza marj işlemlerini dikkatli bir şekilde izlemelerini ve gözden geçirmelerini rica ediyoruz.

Güncelleme günü ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz Bitfinex’in internet sitesinden ya da Twitter adresinden yararlanabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar