BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Bitfinex Kullanıcılarının Dikkatine!

Bitfinex, sistem kararlılığını bir üst çıtaya taşımak için güncelleme hazırlığında.

Yayın:

-

Bitfinex

10 Haziran çarşamba gününde Bitfinex, iFinex altyapısının kararlılığını arttırmak adına bir sistem güncellemesi gerçekleştirecek.

Güncelleme, Türkiye saati ile öğleden önce 11.00 sularında başlayacak. Bitfinex sistemleri ise 1 ila 3 saat arasında kullanıcı erişimine kapalı olacak.

Piyasada en yüksek likiditeye sahip olan borsa, açıklamalarına not olarak bu saatin kesin olmadığını, piyasa hareketlerine bağlı olarak zaman çizelgesinin değişebileceğinin altını çizdi.

Güncelleme esnasında, tüm iFinex’e bağlı ticaret platformları çevrimdışı olacak. Yani eğer bir Bitfinex kullanıcısı iseniz, bu süreç boyunca ticaret yapamayacak ve cüzdanlarınıza erişemeyeceksiniz.

Bitfinex ayrıca kullanıcılarından güncelleme başlamadan önce tüm hareketlerini bu güncellemeye göre planlamalarını rica etti.

Ayrıca Bitfinex’in paylaştığı verilere göre, güncelleme esnasında Bitfinex kullanıcılarının özel olarak yapması gereken bir işlem yok.

Bitfinex’in yatırımcılar için paylaştığı yazı ise şu şekilde;

Tüm fonlar, güncelleme boyunca güvenli durumda olacak, herhangi bir durumdan etkilenmeyecek. Ayrıca güncellemenin hiç bir noktasında kullanıcıların fonları risk altına girmeyecek.

Kesinti sürecinde hiç bir ticari işlem yapılamayacak. Fakat yatırımcıların askıda bekletiği ticari işlemler iptal olmayacak ve platform çevrimiçi hale geldiğinde kaldığı yerden devam edecek.

Ayrıca kullanıcılar, güncelleme esnasında likide olmayacaklar. Fakat, bu süre esnasında birimlerin fiyatlarının değişiklik göstermesi durumunda, platform yeniden açıldığında yatırımcıların likide riski içinde olacaklarını bilmeleri gerek. Bundan dolayı tüm kullanıcılarımıza marj işlemlerini dikkatli bir şekilde izlemelerini ve gözden geçirmelerini rica ediyoruz.

Güncelleme günü ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz Bitfinex’in internet sitesinden ya da Twitter adresinden yararlanabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Son Dakika! Ethereum Classic 1 Haftada 2’ci Kez Saldırı Altında

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Yayın:

-

Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) bir hafta içinde ikinci kez yüzde 51 saldırısına maruz kaldı.

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Konu ile ilgili açıklama yapan ETC Labs, madenciler için takip edilmesi gereken zinciri duyurdu.

Saldırganları devre dışı bırakmak için takio edilmesi gereken “whitelist”i paylaşan ETC Labs madencilerin desteğini bekliyor.

Binance ve Bitfly yatırma ve çekim işlemlerini tamamen dondurmuş durumda. 4.000 blok boyunca gerçekleşen saldırının ardından gelen yeni saldırı ağın güvenliği konusunda büyük soru işaretleri oluşturmuş durumda.

Ağ üzerinde hash gücü üstünlüğünün bir grup tarafından sağlaması halinde gerçekleştirilebilen saldırı türü proof of work algoritması kullanan tüm ağlarda gerçekleştirilebilmekte.

Fakat ağın hash gücü arttıkça saldırının maliyeti de aynı oranda artmakta. Yüzde 51’in ele geçirilmesi halinde ise ağ üzerinde “çift harcama” ve zinciri değiştirme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Bitquery tarafından yapılan açıklama geçen hafta gerçekleşen saldırının 200.000 $ maliyet ile gerçekleştirildiğini ve 5.6 milyon $ değerinde ETC’in “double spending”e maruz kaldığını belirtildi.

Saldırıların ardından Ethereum Classic fiyatında ise önemli bir düşüş gerçekleşmemiş görünüyor. Yüzde 1 düşüş ile 7.03 $ seviyelerinden işlem gören kripto para, geçmişte de yüzde 51 saldırısına maruz kalmıştı.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum’un İşlem Ücretleri %75 Oranında Düştü!

Ethereum’un işlem ücreti, ağ etkinliğinin azalması ile birlikte düşüşe geçti.

Yayın:

-

Ethereum'un

Ethereum’un işlem ücreti, ağda yaşanan tıkanıklıkların bir nebze azalması ile birlikte düşüş gösterdi.

EthGasStation’a göre, Çarşamba günü ortalama gas ücreti 30-40 Gwei arasında gidip geliyordu.

Bu durum iki aydan fazla bir süreden sonra, 140 Gwei’lere kadar çıkan işlem ücretlerinden sonra gerçekleşti. Örnek olarak standart bir Ethereum işlemi dikkate alındığında, ortalama işlem maliyeti yaklaşık 1 $ seviyelerinden 0.25 $ seviyelerine kadar gerilerdi. Gerileme, ortalama işlem ücretlerine 15 $ gibi bir fiyat ödeyen DeFi kullanıcıları için ise çok daha hissedilebilir bir halde.

Ağ Etkinliği Azalıyor

Etherscan’in paylaştığı verilere göre, bu durum birkaç gün önce işlem sayısındaki kademeli bir düşüş ile başlayan trendin bir parçası olarak görülüyor.

Toplam gas kullanımı ve token transfer sayısı, toplam işlem sayısından daha az görünmesine rağmen, ciddi bir anlamda azalmadı. Bu, DeFi işlemlerindeki düşüşün, Ponzi şeması olduğu iddia edilen Tethet ve Forsage ile ilgili işlemlerin listenin tepesinde olduğu için ağ rahatlamasının çoğunu oluşturduğu düşünülebilir.

Etherscan verilerinin Çarşamba günü verilerini henüz içermediğini belirtmemiz gerek. Bu da gas ücretlerinin ani düşüşünün sebebini neyin tetiklediğini saptamayı zorlaştırıyor.

Ethereum topluluğu, blok boyutunda Ethereum gas liminiti Haziran ayında %25 kadar arttırdı. Talep çok yükseklerde olduğu için bu durum, tıkanıklığı hafifletmek için pek yeterli olmadı.

Daha öncelerde bildirdiğimiz gibi, Ethereum’un oldukça değişken bir gas talebi mevcut. Fiyatlar yüksek olduğunda, blockchain oyun endüstrilerindeki gibi daha düşük değerli işlemler düşme eğilimi gösterir.

Bazı yorumcuların belirttiği gibi tıkanıklık, yeni kullanıcıların Ethereum DApps ve DeFi’de belirsiz hareketler ile işlem yapmaları gibi durumlar dolayısıyla yaşandı.

Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz günlerde Ethereum 2020 senesinin en yüksek seviyelerine çıktı. Bu seviye ile beraber işlem hacmi çok yükseldi ve ağ hareketliliği çok arttı.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.