Muhabbit

Bitfinex, Yeni Kara Para Aklamayı Önleme Uyumluluk Aracını Test Ediyor!

Bitfinex ,AML uyumluluk aracını test ediyor!

bitfinex

bitfinex

Kripto para borsası Bitfinex, platformunda yeni bir Kara Para Aklamayı Önleme (AML) aracını test edecek.

Firmanın Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 2019’da Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından tanıtılan “Seyahat Kuralı”na uymak için tasarlanmış yeni çözümün test edileceği duyuruldu.

Bitfinex Notabene ile İş Birliği Yaptı

Bitfinex, kripto varlık hesaplarını takip etmek, sınır ötesi işlemleri izlemek ve kripto varlık hizmet sağlayıcılarının diğer geniş kapsamlı yükümlülüklerine uymak için Notabene ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık, firmanın “Seyahat Kuralı” ile ilgili verileri toplaması ve yönetimi kısmındaki gizliliği sağlamaya olanak tanıyacak.

Duyuruya göre Bitfinex’in bu adımı, aynı altyapıyı kullanan herhangi bir taraf ile blockchain işlemlerinin paylaşılmasına, gönderilmesine ve alınmasına izin veriyor.

Bu arada Bitfinex’in iştirakı Tether de Notabene’in çözümünü kullanmaya başladığını duyurdu.

İlginizi çekebilir: Stablecoin Nedir?

Bitfinex’in bu alandan sorumlu yöneticisi Peter Warrack, Bitfinex’in “her zaman yeni global düzenleyici gereksinimleri karşılama konusunda lider bir rol üstlendiğini” belirtti.

Notabene CEO’su Pelle Brændgaard yaptığı açıklamada, firmanın “Seyahat Kuralı” çözümünü Ağustos 2020’de piyasaya sürdüğünü belirtti.

Notabene’nin çözümü an itibarıyla Paxful, Luno, Bitso, OnChain Custodian gibi platformlarda yer alıyor.

Bununla birlikte Notabene, Ekim ayının başlarından bu yana Abu Dabi Küresel Pazarı Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu ile bir pilot uygulama yürütüyor.

Brændgaard, Seyahat Kuralı uyumluluğunun hızlı bir şekilde artış gösterdiğini ve 2022’de büyük sanal varlık hizmet sağlayıcılarının da bu kurala uyum sağlayacağını düşündüğünü belirtti.

FATF, Seyahat Kuralı’nın iki yıl kadar önce yayımladı ve bu süreçte kuralı geliştirdi. Ayrıca Şubat ayında FATF, Seyahat Kuralı’nı stablecoinler ve kripto para pariteleri arasındaki işlemlere uyarlamak için bir inceleme belgesi yayımladı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version