Muhabbit

BitGo: Devalüasyondan Kaçınmak İçin Bitcoin’e Yatırım Yapın!

BitGo CEO’su pandemi dolayısıyla yaşanan Devalüasyon konusunda tavsiyeler verdi.

BitGo

Kripto para birimi varlık yöneticisi BitGo firmasının CEO’su, corona virüs pandemisinin insanları itibari para biriminden ziyade altına ve Bitcoin’e yatırım yapmasına zorlayacağını söyledi.

Mike Belshe, 12 Ağustos tarihinde attığı bir tweet dizisinde, yatırımcılara portföylerinin en az %3’ünü Bitcoin’e çevirmesini söyledi.

Belshe: Yatırımcılar Nakitten Altına ve Bitcoin’e Geçecek

Belshe, dünyanın dört bir yanında karantina koşullarına yeniden gireceğimizi söyledi. Belshe, Amerika Birleşik Devletleri’nde hükümetin bu politikayı kullanarak kendisini bir çıkmaza soktuğunu söyledi.

Hükümet, siyasi istikrar için karantinayı sürdürmeye zorlanıyor ve bu durum onları daha fazla para basmaya zorlayacak. Kurumsal yatırımcıların hareketleri buna işaret ediyor ve devalüasyonun nakdi elde tutmayı zorlaştıracağının da farkında.

Milyar dolarlık MicroStrategy şirketi, Bitcoin’i ana rezerv varlığı olarak benimsediğini doğruladığı için, Belshe’nin söylemleri daha da dikkat çekecek gibi görünüyor.

MicroStrategy’nin 250 milyon dolarlık yatırımı, değişimin ayak sesleri olarak nitelendirildi. Ayrıca BitGo CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in benzersiz özelliklerine övgüler yağdırdı.

Belshe sözlerine, “Yatırımcılar alternatif varlıklar arıyorlar ve bu Bitcoin ve Altın olarak görünüyor” diye devam etti.

Şu anda Bitcoin’e sahip değilseniz net mal varlığınızın en az %3’ünü Bitcoin’e yatırmanızın zamanı geldi. Bu hayatınız boyunca göreceğiniz en düşük riskli yatırımdır.

12 Ağustos İtibarıyla 2020 Makro Varlık Getirileri Kaynak: Skew

Bildiğiniz üzere, karantina sürecinin arkasındaki isimler, önde gelen Bitcoin destekçileri tarafından ağır bir şekilde eleştirilmişti.

Özellikle, “The Bitcoin Standart” kitabının yazarı Saifedean Ammous, önlemi, bir ülkenin nüfusu için uzun vadede Corona virüsten zararlı olacağı için ağır bir şekilde eleştirdi.

Eleştiri, Ammous’un kitabında yer alan durumlardan ve Henry Hazlitt’in “Economics in One Lesson” gibi harcama ve borçlanmaya dayalı ekonomi politikasını eleştiren durumlardan kaynaklanıyor.

Enlasyonist itibari para birimi ile azalan refah arasındaki ilişki, Bitcoin’in, gelecek için tasarruf etmek isteyenler için tek çözüm olduğu anlamına geliyor.

Bu hafta, veriler Bitcoin fiyat hareketleri ile genişleyen merkez bankası bilançoları arasındaki korelasyonu gösterdiğinde, bu durum daha da netlik kazandı.

Son Yazılar

Exit mobile version