Muhabbit

Bitmain, Bitcoin Madencilik Ekipmanlarını Geliştirdi!

Bitmain, BTC madencilik ekipmanlarını geliştirerek önceki modeline göre %41 daha fazla işlem gücü sağlayacak!

BTC Madencilik muhabbit

BTC Madencilik muhabbit

Dünyanın en büyük BTC madencilik ekipmanı üreticilerinden biri olan Bitmain, son çıkardığı modele sıvı soğutma teknolojisi ekledi. Hash gücünde büyük bir artış sağlayarak Antminer S19 Pro+ Hyd. adlı ürününü piyasaya sürdü.

Antminer S19 Pro+ modeli, Bitmain’in önceki S19 XP modeline göre hash gücünde %41’lik bir artış sağlayarak saniyede 198 terahash (TH/s) işlem gücü üretecek.

Bıtmaın twıtter

Twitter üzerinden paylaşılan gönderiye göre; madencilik makinası 5445 watt güç tüketiyor.
Buna karşılık, bir önceki madencilik makinası modeline baktığımızda yaklaşık 3010 watt tüketiyor.

Büyük Madencilik Firmaları Yeni Ekipmanları Tercih Edebilir!

Bitmain yeni ürettiği madencilik ekipmanıyla yaklaşık 3 eski makinanın tüketttiği enerji ve ürettiği hash gücünü yeni 2 modeliyle sağlayabilecek. Büyük madencilik firmaları bu makinaları tercih edebilir çünkü 1000 makine yerine yaklaşık 700 makine alarak aynı hash gücüne sahip olabilir.

Isınma, birçok teknoloji ürününü geliştirken karşılaşabilecek en temel sorunlardandır. Yeni modelde sıvı soğutma teknolojini kullanması yapılan en büyük değişikliklerden biri olabilir.

Hava ile yapılan soğutmaya nazaran sıvı soğutma teknolojileri günümüzde popülerliğini yavaş yavaş artırıyor. Apple’ın herhangi bir hava soğutmasına sahip olmayan ama düzgün ve hızlı çalışabilen M1 işlemcili MacBook Air bilgisayarı buna bir örnektir.

Sıvı soğutma teknolojisi; bilgisayarlardan kaynaklanan ısıyı, güç tüketimini ve gürültüyü azaltabilir ve makinelerin ömrünü uzatarak madencilerin giderek daha verimli çalışmasını sağlayabilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version