Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43428.4
-1.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2370.93
4.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.14
1.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $235.4
0.86%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bitmain Ekipman Tamir Eğitimini Kuzey Amerika’ya Genişletiyor

Yeni adım ile birlikte Kuzey Amerika’daki kullanıcılar eğitimden faydalanarak sertifika alacaklar.

Clock
Paylaş
Bitmain Ekipman Tamir Eğitimini Kuzey Amerika’ya Genişletiyor

Bitmain bozulan cihazların tamirinin nasıl olacağı ile ilgili kurslarını daha geniş bir alana yayma kararı aldı. Yeni adım ile birlikte Kuzey Amerika’daki kullanıcılar eğitimden faydalanarak sertifika alacaklar.

Geçmişte eğitim ve sertifikasyon işlemi Çin’e seyahat gerektirmekteydi. Fakat yeni anlaşma ile artık seyahate gerek kalmayacak.

728×90 muhabbit - Bitmain Ekipman Tamir Eğitimini Kuzey Amerika'ya Genişletiyor300x250 muhabbit - Bitmain Ekipman Tamir Eğitimini Kuzey Amerika'ya Genişletiyor

Cuma günü yapılan duyuru ile birlikte Bitmain, Amerika merkezli teknoloji kuruluşu Core Scientific ile anlaştığını duyurdu. Şirket yapay zeka, blockchain ve kripto para madenciliği gibi alanlarda uzmanlaşmış durumda.

Şirket tarafından verilecek eğitimlerin bu sonbaharda başlaması planlanıyor. Şirket ise eğitimlerin nerede olacağı ile ilgili bir açıklama yapmış değil.

Bitmain 2017 yılında buamaçla Ant Training Academy’i kurmuştu. Burada madencilik cihazlarının kurulumunun nasıl yapılacağı, nasıl yürütüleceği, ve bakım işlemlerinin nasıl yapılacağının eğitimleri verilmekte. Fakat akademi sadece Çin’de hizmet vermekteydi. Bu sebeple diğer ülkelerden eğitim almak isteyen kişilerin Çin’e gelmesi gerekmekteydi.

Sorunlu Cihazlar

Bildiğiniz üzere Bitmain tarafından üretilen yeni nesil S17 serisi cihazlar ile ilgili birçok şikayet gelmekte. Fiyatları oldukça yüksek olan halving sonrasında birçok madencilik cihazının (s9 serileri) Bitcoin (BTC) için verimsizleşmesi ile birlikte 17 serisi cihazlar büyük önem kazanmıştı. Fakat verimlilik konusunda sorun yaşayan birçok madenci konu ile ilgili olarak Bitmain’e başvurmuştu.

Bitmain ise problemi kabul etmiş ve üzerinde çalıştıklarını doğrulamıştı.

Bitmain eğitim programını genişletmesi ile birlikte cihazlardan şikayetçi olan neredeyse yüzde 30’luk madenci grubunun sorunlarını daha hızlı çözmeyi hedeflemiş olabilir. Ek olarak coronavirus ile birlikte Çin’e seyahat etmek istemeyen birçok kullanıcı da bu anlaşmaya vesile olmuş olabilir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar