Muhabbit

Bitmain Hizmetlerini Kuzey Amerika’ya Genişletmek İstiyor!

Bitmain

10 Eylül’de yapılan duyuruya göre Çinli Bitcoin madencilik şirketi Bitmain, Kuzey Amerikalı müşterileri için hizmet sağlamak istiyor. Bitmain, kripto devi Digital Currency Group’un yan kuruluşu Foundry ile uzun süreli bir işbirliği yaptığı bilinen bir durum.

Ayrıca, Bitmain’in büyük ölçekli müşterilerin çoğu için gereken sermayeyi sağlayan ortaklık, madencilik işletmelerinin büyümesini sağladı ve genel ekosistemi güçlendirdi.

Bitmain’in yan kuruluşu Antminer’ın Pazarlama Direktörü Su Ke konu hakkında şunları söyledi:

Foundry’nin çalışmaları ve son müşterilerimize sağladığı finansal destek sayesinde, bu yıl Kuzey Amerika’ya önemli sayıda makine göndermeyi başardık.

Bitmain, Digital Currency Group‘un kripto yan kuruluşunun, Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin madencilerinden biri olduğunu söyleyerek Foundry’e güvendiğini belirtti.

Diğer madencilik kuruluşlarına sağladığı ekipman finansmanını ve “bu yıl Kuzey Amerika’da teslim edilen Bitcoin madencilik cihazlarının neredeyse yarısını” kolaylıkla sağladıklarını belirtti. 2019’da kurulan Foundry’nin sunduğu hizmetler arasında kurumsal uzmanlık, kripto madencileri ve üreticileri için pazar istihbaratı ve sermaye yer almakta.

Şirketi hakkında konuşan Foundry CEO’su Mike Colyer, şunları söyledi:

Foundry, madencileri yarının merkezi olmayan altyapısını inşa edecek araçlar ile güçlendirmek için kuruldu. Bunun önemli bir kısmı, birçok başarılı madencilik işletmesinin operasyonlarını ölçeklendirmekten alıkoyan kronik finansman seçeneklerinin eksikliğini ele almaktır.

Bitmain, işlerini ölçeklendirmek isteyen müşterileri ve kurumları desteklemek için Foundry gibi firmalar ile ortaklık kurarak büyümeye devam etmekte. Bu ayın başında Bitmain, Marathon Patent Group ile 23 milyon $’lık yeni bir Antminer S19 Pro sözleşmesi imzalayarak büyümesini hızlandırdı.

Antminer S19 Pro’nun şu anda piyasada bulunan en gelişmiş yonga seti ile donatıldığı ve büyük madenci firmalarının siparişlerinde en çok tercih ettiği seçenek olduğu belirtilmekte.

Bitmain NCSA Bölgesi’nin Antminer Satış Direktörü Irene Gao, bu yeni madencilik cihazlarının “Bitcoin madenciliğine yeni bir çağ getirmeye” hazır olduğunu söyledi.

Kripto para borsaları ile ilgili haberlerimiz için buraya, DeFi ile alakalı haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version