Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41960.03
6.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2229.52
3.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.8
0.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.4
1.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

BitMEX CEO’su: 2022 Yılına Kadar Beş Ülke Daha Bitcoin’i Yasal Olarak Kabul Edecek!

CEO, gelişmekte olan ülkelerin, El Salvador’un adımlarını takip edeceğini belirtti.

Clock
Paylaş
BitMEX CEO’su: 2022 Yılına Kadar Beş Ülke Daha Bitcoin’i Yasal Olarak Kabul Edecek!

BitMEX CEO’su Alexander Höptner, yakın zaman önce yaptığı bir açıklamada, gelişmekte olan ülkelerin, El Salvador’un adımlarını takip ederek Bitcoin’i yasal para birimi haline getireceklerini dile getirdi.

728×90 muhabbit - BitMEX CEO'su: 2022 Yılına Kadar Beş Ülke Daha Bitcoin'i Yasal Olarak Kabul Edecek!300x250 muhabbit - BitMEX CEO'su: 2022 Yılına Kadar Beş Ülke Daha Bitcoin'i Yasal Olarak Kabul Edecek!

“Benim tahminim, önümüzdeki yılın sonuna kadar Bitcoin’i yasal olarak kabul eden en az beş ülkeye sahip olacağımız. Bunların hepsi gelişmekte olan ülkeler olacak.”

Höptner’e göre, gelişmekte olan ülkeler üç ana faktör nedeniyle Bitcoin’i daha hızlı benimseyecek. Bunlar: Daha ucuz ve daha hızlı uluslararası havalelere olan artan ihtiyaç, büyük enflasyon ve politik sorunlar.

Höptner, daha gelişmiş ülkelerdeki tüketicilerin aksine, gelişmekte olan ekonomilerdeki insanların sınır ötesi ödemeler ve enflasyonla ilgili sorunlardan daha fazla etkilendiğini söyledi.

CEO ayrıca, Dünya Bankası düşük ve orta gelirli ülkelerin toplam küresel havalelerin yaklaşık %75’ini aldığını dile getirdi. Dünyanın dört bir yanındaki insanların, %19,2’lik bir enflasyon oranının ortasında Türkiye’de hızlı kripto para benimsemesine atıfta bulunarak, büyük enflasyonu aşmak için bir çözüm olarak Bitcoin’e giderek daha fazla yöneldiğini de sözlerine ekledi.

“Bitcoin’in yasal olarak kabul edilmesinde siyasetin büyük bir rol oynayacağı bir gerçek. Bu liderlerin uygulama aşamasındaki başarısızlıklarının genel olarak kripto para birimlerinin daha geniş bir şekilde benimsenmesine zarar verebilir.”

Bilindiği üzere Alman borsası Boerse Stuttgart’ın eski CEO’su olan Höptner, Aralık 2020’de Arthur Hayes’in yerine BitMEX‘in CEO’luğunu devraldı. 

Ünlü İsimler Bitcoin’i Savunuyor

Bitcoin’i benimsemede El Salvador’un hareketini birçok ülkenin izleyeceğini düşünen tek kişi Höptner değil. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson da çok daha fazla ülkenin kripto para birimlerini benimseyeceğini dile getirmişti. Bunun yanında dünyaca ünlü bilgisayar programcısı Edward Snowden de, geç kalanların tereddüt ettiklerine pişman olabileceğini dile getirmişti.

Kripto para alanındaki bazı önemli figürler, Başkan Nayib Bukele tarafından tetiklenen El Salvador’un kripto para benimsemesini desteklemekte tereddüt ediyor. Bu kapsamda, yakın zaman önce açıklama yapan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Bukele’nin Bitcoin’i benimseme yaklaşımını eleştirdi ve işletmeleri belirli bir kripto para birimini kabul etmeye zorlamanın “kripto para alanı için çok önemli olması gereken özgürlük ideallerine aykırı” olduğunu savundu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar