Muhabbit

BitMEX’in Dava Belgelerini NFT Olarak Satışa Çıkardılar!

BitMEX’in eski 4 yöneticisine yönelik açılan davanın belgeleri NFT olarak satışa çıkarıldı.

NFT rüzgârı bambaşka bir boyuta geçmeye devam ediyor.

Rüzgârın estiği yer bu kez ise kripto para türev borsası BitMEX oluyor. Ancak konu BitMEX’in ön ayak olduğu bir NFT açık artırması değil. 2020 yılı Mayıs ayında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından BitMEX ve dört kurucusuna karşı açılan davanın belgeleri, NFT hâline getirilerek satışa çıkarıldı.

Squanch’ın sosyal paylaşım platformu Twitter üzerinden paylaştığı linke göre, BitMEX’e ve 4 yöneticisine açılan davanın celpleri, tutuklama kararları ve daha birçok belge NFT olarak açık artırma ile satışa sunuldu.

Arthur Hayes’in tutuklama kararı

Opensea.io üzerinde yer alan açık artırmada yukarıdaki gibi dava belgeleri yer alıyor. Bununla birlikte açık artırmanın 17 Nisan tarihinde bitmesi planlanıyor.

Ne Olmuştu?

Geçtiğimiz 2020 yılı Mayıs ayında kripto para dünyasına bomba gibi düşen bir iddia ortaya atılmış, bu iddia üzerinden popüler kripto para türev borsası BitMEX’in yöneticilerine dava açılmıştı.

Hâlâ devam eden davada Arthur Hayes 6 Nisan 2021 tarihinde teslim olmuş ve 10 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakılmıştı.

Kurucu ortaklarından Ben Delo, göçmenlik durumundan dolayı yaşadığı engelin kaldırılmasıyla birlikte 16 Mart 2021 tarihinde teslim olmuştu.

Greg Dwyer teslim olmayı reddetmiş ve Bermuda’daki konumundan iade davasıyla karşı karşıya kalmıştı. 

Son sanık, BitMEX CTO’su Samuel Reed ise, 2020 yılı Ekim ayında Massachusetts’te tutuklanmasından kısa bir süre sonra 5 milyon dolarlık kefalet ile serbest bırakılmıştı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.
Son Yazılar

Exit mobile version