Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39508.6
1.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2160.28
2.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.97
-0.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228
0.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

BitMEX CEO’su Bitcoin Yatırımcısını Uyardı

Clock
Paylaş
BitMEX CEO’su Bitcoin Yatırımcısını Uyardı
BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in 2020 yılında 3 bin dolar seviyelerine gelebileceğini söyledi. Yeni yılın başlangıcında bu seviyeler konuşulmuştu. Ancak Bitcoin, 2020 senesine rekor seviyelerde başladı. Şubat ayında para birimi 10 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Yaklaşık bir hafta boyunca 10 bin dolar bandında kaldı.728×90 muhabbit - BitMEX CEO’su Bitcoin Yatırımcısını Uyardı300x250 muhabbit - BitMEX CEO’su Bitcoin Yatırımcısını Uyardı
3 bin dolar seviyesine ineceğini sadece BixMEX CEO’su söylemiyor. Anonim yatırımcı olan ‘’Crypto Capo’’ aynı şekilde yakın dönemde 3 bin dolar bandını bekliyor. ‘’Crypto Capo’’ Mart ayında yaşanan düşüşü de doğru tahmin etmişti. Hatırlarsanız, Mart ayının ikinci haftasında Bitcoin 5 bin doların altına kadar gerilemişti. Anonim yatırımcıya göre bu seviyelerin önümüzdeki günlerde yine olacağını düşünüyor. Bazı kripto borsalarında 4 bin dolar altını da görmüştü.

BitMEX CEO’su Yıl Sonu 20 Bin Dolar Olacağını İddia Etti

BixMEX CEO’su Arthur Hayes, kısa vadede düşüşlerin yaşanacağını düşünüyor. Fakat uzun vadede Bitcoin’in 20 bin dolar seviyelerine çıkacağı görüşünde. Dünyada yaşanılan ekonomik sıkıntılar sonucunda kripto paraların daha fazla değerleneceği düşünülüyor. Hayes’e göre 2020 yılının sonlarında BTC, 20 bin dolar seviyelerini görebilir.
Arthur Hayes’in teorisini destekleyecek bir veri de oldukça dikkat çekiyor. BTC’nin blok ödülünün yarılanmasının ardından geçen süreçte yükseleceği işaret ediliyor. Yükseleceği veriler tarafından gözlemlense de reel sonuçlara ne zaman yansıyacağı merak konusu.

Bitcoin Aşağı – Yukarı Yönlü Grafikler Çiziyor

Günümüzde ise Bitcoin günlük dalgalanmalar yaşıyor. Günlük aşağı ve yukarı yönlü hareketlenme yaşamaya devam ediyor. Fiyat bandına baktığımızda bir gün 6700 doların altına indiği rahat şekilde görebiliyoruz. Diğer gün ise, 7000 bin dolar seviyelerine çıkıyor. Günlük bazda 300 ile 500 dolar arasında bir işlem hacmi yatırımcılara sunuyor. Bu şekilde yaşanılan dalgalanmalar daha çok günlük al-sat işlemi yapanlara yarıyor.
Güçlü bir direnç gösterse de hem analistler hem de yatırımcılar kısa vadede sert bir düşüşün yaşanacağını düşünüyor. Sadece Bitcoin için değil diğer altcoinlerde de düşüş bekleniyor. Şimdilik kripto para birimlerinde genel bir direncin olduğunu söyleyebiliriz. 
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar