BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

BitPay Artık Ripple (XRP) Kabul Edecek!

Bitpay, Amazon hediye kartı alımlarında Ripple’ı (XRP) kabul ederek, desteklenen kripto para birimi olarak eklediğini açıkladı.

Yayın:

-

BitPay, çok sayıda işletmede, kurumsal veyahut bireysel olarak kullanılan bir platformdur. Kurumsal veya bireysel olarak ödeme işlemlerinde kullanılan BitPay son olarak Ripple (XRP) ‘ı hediye kartı alımlarında bir ödeme seçeneği olarak kullanılabileceğini duyurdu.

Bu gelişme Ripple (XRP) kullanımının büyük perakende şirketlerinde de yaygınlaşabileceğini gösteriyor. Amazon, Burger King, GameStop gibi tanınmış kurumlar hediye kartlarının kullanımını zaten destekliyorlardı.

Yani bundan sonra hamburger alımlarınızda XRP ile ödeme yapabileceksiniz!

Kripto para kullanıcıları ister Ripple (XRP) ister desteklenen başka bir kripto para birimi olsun BitPay üzerinden aldıkları hediye kartı ile elektronik, gıda, aksesuar veya oyun istedikleri alışverişi yapabilecekler.

BitPay Ürün Müdürü Sean Rolland;

BitPay müşterileri Blockchain ödeme teknolojisinden aktif bir şekilde yararlanabiliyor. Ve daha hızlı, daha uygun maliyetle alışverişini yapabiliyor. Ripple (XRP) ‘ın da BitPay tarafından Blockchain ödeme teknolojisinde desteklenen bir kripto para birimi olarak kabul edilmesiyle kripto para ailesi genişlemeye devam ediyor.

Ripple 2019 Yılında Boş Durmadı

Ripple, XRP’nin duyulmasına ne kadar rolü olursa olsun, şirket ile bir tutulmaması gerektiğini düşünüyor. Şirketin MoneyGram, BRD Cüzdanıyla, dünya devi bankalarla ve kurumsal şirketlerle XRP öncesinde de ortaklığı mevcuttu ancak XRP sonrası kredi platformu SALT ve ATM üreticisi General Bytes’ı da bünyesine katarak XRP için sağlam bir zemin oluşturdu.

XRP market değeriyle belli etmemesine rağmen hem dünyada hem de Türkiye’de oldukça başarılı bir kripto para birimi olduğunu göstermiştir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Balancer’ı Listeliyor

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

DeFi platformlarından Balancer (BAL) yeni bir merkezi borsada daha işlem görmeye başlıyor. Geçtiğimiz aylar DeFi ürünlerindeki yükseliş ile birçok merkezi borsa DeFi tokenlerini listeleme kararı almıştı.

Çıkış yaptığı ilk gün yaşadığı yüzde 200’lük artış ile dikkat çeken Balancer önde gelen DeFi ürünleri arasında bulunuyor. Kontrat üzerinde bulunan bir açık sebebiyle geçtiğimiz dönemde saldırıya da uğrayan platform, DeFi Market Cap’te 6’ıncı sırada bulunmakta.

Binance üzerinde işleme açılacak pariteler ise şu şekilde:

BAL/BNB, BAL/BUSD, BAL/BTC

Bugün başlatılacak alım satım işlemleri için, yatırma işlemleri de an itibariyle başlatılmış durumda.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Ethereum Classic 1 Haftada 2’ci Kez Saldırı Altında

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Yayın:

-

Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) bir hafta içinde ikinci kez yüzde 51 saldırısına maruz kaldı.

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Konu ile ilgili açıklama yapan ETC Labs, madenciler için takip edilmesi gereken zinciri duyurdu.

Saldırganları devre dışı bırakmak için takio edilmesi gereken “whitelist”i paylaşan ETC Labs madencilerin desteğini bekliyor.

Binance ve Bitfly yatırma ve çekim işlemlerini tamamen dondurmuş durumda. 4.000 blok boyunca gerçekleşen saldırının ardından gelen yeni saldırı ağın güvenliği konusunda büyük soru işaretleri oluşturmuş durumda.

Ağ üzerinde hash gücü üstünlüğünün bir grup tarafından sağlaması halinde gerçekleştirilebilen saldırı türü proof of work algoritması kullanan tüm ağlarda gerçekleştirilebilmekte.

Fakat ağın hash gücü arttıkça saldırının maliyeti de aynı oranda artmakta. Yüzde 51’in ele geçirilmesi halinde ise ağ üzerinde “çift harcama” ve zinciri değiştirme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Bitquery tarafından yapılan açıklama geçen hafta gerçekleşen saldırının 200.000 $ maliyet ile gerçekleştirildiğini ve 5.6 milyon $ değerinde ETC’in “double spending”e maruz kaldığını belirtildi.

Saldırıların ardından Ethereum Classic fiyatında ise önemli bir düşüş gerçekleşmemiş görünüyor. Yüzde 1 düşüş ile 7.03 $ seviyelerinden işlem gören kripto para, geçmişte de yüzde 51 saldırısına maruz kalmıştı.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184