Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39428.76
1.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2162.89
2.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.98
-0.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.8
0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

BitPay, Blockchain Destekli Ödeme Platformu BitPay Send’i Başlatıyor!

BitPay, işletmeler için toplu kripto ödemeleri başlatıyor.

Clock
Paylaş
BitPay, Blockchain Destekli Ödeme Platformu BitPay Send’i Başlatıyor!

Kripto ödeme hizmetleri sağlayıcısı BitPay, işletmeler için blockchain destekli yeni bir  toplu ödeme platformu olan BitPay Send‘i başlattığını duyurdu.

728×90 muhabbit - BitPay, Blockchain Destekli Ödeme Platformu BitPay Send'i Başlatıyor!300x250 muhabbit - BitPay, Blockchain Destekli Ödeme Platformu BitPay Send'i Başlatıyor!

BitPay Send, kripto parayı kendisi işlemek istemeyen veya sahiplenmek istemeyen kuruluşların toplu olarak kripto ödemelerini işlemesine olanak tanıyacağı açıklandı. Ayrıca bu platfomun bordro ödemelerini tamamlamak, yükleniciler veya bağlı kuruluşlara ödeme yapmak veya müşteri geri ödeme ve ödül programlarını işlemek için kullanılabileceği bildirildi. Yeni platformdan yararlanabilmek için mevcut alıcıların KYC‘yi geçmesi ve bir kripto cüzdanına sahip olması gerektiği de ayrıca belirtildi.

BitPay, yaptığı açıklama ile günler süren işlemlerin platform sayesinde dakikalara düşürdüğünü iddia ediyor.

Hizmet, dünya çapındaki bağlı kuruluşlara ödeme yapmak için reklam platformu AdGate Media tarafından kabul gördüğünü söylüyor. AdGate Başkanı Dan Sapozhnikov  bağlı kuruluşlarımızın birçoğu Kuzey Amerika ve Avrupa’da bulunuyor. Bu nedenle onların banka hesaplarına erişim zor olabiliyor. Ancak yeni platform ile ödemelerin Bitcoin ile yapılabilmesinin önü açıldı.

Şirket kripto paraları sadece ödeme yapmak üzere kullanacaklarını bunun yanında kasalarında herhangi bir kripto para tutmak istemediklerini de açıkladı ve şu ifadeleri kullandı:

“BitPay’in bu riski yönetmesi, BitPay Send’i seçmede önemli bir faktördü. BitPay Send ile bağlı kuruluşlarımıza günler değil dakikalar içinde ödeme sunabiliyoruz.”

BitPay CEO’su Stephen Pair, küresel işlemleri kripto para yoluyla göndermenin kolaylığının işletmeler için büyük bir cazibe olduğunu söyledi. CEO ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Geleneksel uluslararası ödeme yöntemleri kullanışsız, maliyetli ve yavaştır. BitPay Send ile şirketler, kripto satın almak, sahip olmak veya yönetmek zorunda kalmadan toplu ödemeler yapabilir ve alıcıları ödemeleri daha hızlı ve daha düşük bir maliyetle alır.”

BitPay Hakkında

BitPay, 2011’de kurulan ABD merkezli bir şirkettir. 2020 yılında aylık neredeyse 100.000 işlem gerçekleştiren şirketin bu işlemlerinin  çoğu Bitcoin ile yapılmıştır. BitPay, tüketicilere BitPay cüzdan ve BitPay ön ödemeli kartı içeren eksiksiz bir dijital varlık yönetimi çözümü sunarak, dijital varlıkları on binlerce işletmede harcama yapmak için dolara çevirmelerini sağlar.

BitPay, 70 milyon dolardan fazla fon toplayan Founders Fund, Virgin Group, Index Ventures ve Aquiline Technology Growth gibi birçok yatırım şirketi tarafından da desteklenmektedir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Borsa Haberi İçin: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar