Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44261.52
2.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2364.22
0.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.96
14.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $238.5
2.71%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitstamp’ın Yeni CEO’su Julian Sawyer Oldu

Bitstamp, ilk kez CEO değişikliğine gitti.

Clock
Paylaş
Bitstamp’ın Yeni CEO’su Julian Sawyer Oldu

Kripto para piyasasının en eski ve en büyük borsalarından biri olan Bitstamp, kuruluşundan itibaren ilk kez CEO değişikliğine gitti.

2011 yılında Bitstamp’ı kuran ve aynı zamanda da firmanın CEO’su olan Nejc Kodrič, şirket CEO’luğu görevinden ayrılıyor. Bitstamp yöneticileri tarafından 22 Ekim tarihinde bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, Kodrič’in şirketin yönetim kurulunda yeni bir danışmanlık rolüne geçeceğini açıklandı.

728×90 muhabbit - Bitstamp'ın Yeni CEO'su Julian Sawyer Oldu300x250 muhabbit - Bitstamp'ın Yeni CEO'su Julian Sawyer Oldu

Hâlihazırda büyük küresel kripto borsası Gemini‘de İngiltere ve Avrupa genel müdürü olarak görev yapan Julian Sawyer, Kodrič’in yerini alarak Bitstamp tarihindeki ikinci CEO olarak göreve başlayacak. Yapılan bu değişimin, borsanın son dokuz yıldaki dinamik büyümesine karşılık yapılmış olan bir adım olarak nitelendirildi.

Kodrič, açıklamasında Bitstamp’ın onu yıllar önce kurduğundan itibaren ilk vizyonunun çok ötesine geçtiğini ve çok büyük ilerlemeler kaydettiğini açıkladı.

Borsa kurulduğu yıllarda Bitcoin sadece birkaç sentten işlem görüyordu ve Kodrič, borsayı bir garajda 1.000 euro, iki dizüstü bilgisayar ve bir sunucuyla kurmayı başardığını söyledi. Ayrıca aradan geçen zamana rağmen değişen tek şeyin Bitcoin ( BTC )’in fiyatı olduğunu ve Bitstamp ise dünyanın en iyi kripto borsalarından biri olmaya devam ettiğini belirtti. Kodrič  ayrıca CEO değişkliği hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Çok düşündükten sonra, Bitstamp’ın düşündüğümden çoktan büyüdüğü sonucuna vardım ve başka birinin bu vizyonu daha da genişletmesinin zamanı geldi. Katlanarak büyümemize rağmen, hala Bitstamp yeni başlıyor gibi geliyor.”

Bitstamp yeni CEO’su Sawyer, 20 yılı aşkın bankacılık ve fintech deneyimine sahiptir. 2015 yılında Starling Bank’ı, kuran ve burada 2019’a kadar baş işletme müdürü olarak görev yapan Sawyer, ayrıca diğer bankalara danışman olarak hizmet vermiş ve Bluerock Consulting’i kurmuştur.

CoinGecko verilerine göre Bitstamp 373 milyon $ olan günlük işlem hacmi ile şu an var olan kripto para borsaları arasında sekizinci sırada yer almaktadır.

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar