BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Bitstamp’ın Yeni CEO’su Julian Sawyer Oldu

Bitstamp, ilk kez CEO değişikliğine gitti.

Yayın:

-

Kripto para piyasasının en eski ve en büyük borsalarından biri olan Bitstamp, kuruluşundan itibaren ilk kez CEO değişikliğine gitti.

2011 yılında Bitstamp’ı kuran ve aynı zamanda da firmanın CEO’su olan Nejc Kodrič, şirket CEO’luğu görevinden ayrılıyor. Bitstamp yöneticileri tarafından 22 Ekim tarihinde bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, Kodrič’in şirketin yönetim kurulunda yeni bir danışmanlık rolüne geçeceğini açıklandı.

Hâlihazırda büyük küresel kripto borsası Gemini‘de İngiltere ve Avrupa genel müdürü olarak görev yapan Julian Sawyer, Kodrič’in yerini alarak Bitstamp tarihindeki ikinci CEO olarak göreve başlayacak. Yapılan bu değişimin, borsanın son dokuz yıldaki dinamik büyümesine karşılık yapılmış olan bir adım olarak nitelendirildi.

Kodrič, açıklamasında Bitstamp’ın onu yıllar önce kurduğundan itibaren ilk vizyonunun çok ötesine geçtiğini ve çok büyük ilerlemeler kaydettiğini açıkladı.

Borsa kurulduğu yıllarda Bitcoin sadece birkaç sentten işlem görüyordu ve Kodrič, borsayı bir garajda 1.000 euro, iki dizüstü bilgisayar ve bir sunucuyla kurmayı başardığını söyledi. Ayrıca aradan geçen zamana rağmen değişen tek şeyin Bitcoin ( BTC )’in fiyatı olduğunu ve Bitstamp ise dünyanın en iyi kripto borsalarından biri olmaya devam ettiğini belirtti. Kodrič  ayrıca CEO değişkliği hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Çok düşündükten sonra, Bitstamp’ın düşündüğümden çoktan büyüdüğü sonucuna vardım ve başka birinin bu vizyonu daha da genişletmesinin zamanı geldi. Katlanarak büyümemize rağmen, hala Bitstamp yeni başlıyor gibi geliyor.”

Bitstamp yeni CEO’su Sawyer, 20 yılı aşkın bankacılık ve fintech deneyimine sahiptir. 2015 yılında Starling Bank’ı, kuran ve burada 2019’a kadar baş işletme müdürü olarak görev yapan Sawyer, ayrıca diğer bankalara danışman olarak hizmet vermiş ve Bluerock Consulting’i kurmuştur.

CoinGecko verilerine göre Bitstamp 373 milyon $ olan günlük işlem hacmi ile şu an var olan kripto para borsaları arasında sekizinci sırada yer almaktadır.

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Iota, Zincirler Arası Çalışabilirlik İçin Yeni Ortaklığını Duyurdu!

Iota Vakfı, dağıtılmış defter teknolojilerindeki araştırmaları destekleme çalışmalarını sürdürüyor.

Yayın:

-

IOTA (MIOTA) hackinden sonra kurucusundan açıklama geldi

Kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Iota Vakfı, Nesnelerin İnterneti için yeni Christian Doppler Laboratuvarı Blockchain Teknolojileri organizasyonuna (CDL-BOT) endüstriyel bir ortak olarak katıldığını duyurdu.

Alanında ilk örnek olan laboratuvar, Viyana Teknoloji Üniversitesi’nde bulunuyor ve Nesnelerin İnterneti için Blok Zinciri Teknolojileri (CDL-BOT) olarak adlandırılıyor. Christian Doppler Laboratuvarı, bilim ve özel sektör arasındaki başarılı işbirliğini kolaylaştırmada Avusturyalı bir öncü olan devlet destekli Christian Doppler Gesellschaft tarafından finanse edilmektedir.

Laboratuvar, 26 Kasım tarihinde Avusturya Dijital ve Ekonomik İşler Bakanı Margarethe Schramböck tarafından dijital bir törenle resmi olarak açıldı. Yeni kurulan laboratuvarın günlük kullanım senaryolarının dağıtılmış defter teknolojilerinin (DLT) uygulanmasını genişletmek isteyen kurumlar ve işletmeler arasındaki kamu / özel ortaklıklardaki araştırma ve geliştirmeye odaklanacağı bildirildi.

Iota’nın yeni kurulan oluşum içinde beraber çalışacağı bir de araştırma ortağı bulunuyor. Vakıf, kendisini “ilk çoklu blok zinciri sistemi” olarak tanımlayan yeni araştırma ortağı Pantos ile birlikte CDL-BOT’a katılıyor. Pantos, kripto para birimleri gibi varlıklar için Viyana merkezli bir ticaret platformu olan BitPanda’nın bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

Yeni kurulan laboratuvarı yönetecek olan Prof. Stefan Schulte konu ile ilgili olarak şu açıklamaları gerçekleştirdi:

“Nesnelerin İnternetinde DLT tabanlı ödemeler ve veri alışverişi için artan sayıda potansiyel uygulama alanıyla, yeni DLT’lerin entegre edilmesi gerekiyor. Bunun yanında farklı DLT’ler arasında birlikte çalışabilirlik gerekli hale geliyor. Bu son derece güncel konuya yeni çözümler bulmak için IOTA Vakfı ve Pantos ile ortak araştırma yapmayı dört gözle bekliyorum.”

Son olarak İota tarafından yapılan bir açıklamada, IOTA Vakfı için, Christian Doppler Laboratuvarı ortaklığının, akademik araştırmaları güçlendirmede ve bunu Avrupa’nın önde gelen özel sektör girişimleriyle ortaklaşa yaparak bu tür faaliyetlerin endüstriler arasında uygunluğunu sağlamada büyük bir adım olduğu bildirildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Ethereum Classic Yeni Güncellemesi İle E3 ve E7 Cihazlarına Destek Verecek!

Wu, güncelleme ile birlikte 3 ve 4 GB’lık madencilik cihazlarına da madencilik izni tanınacağını açıkladı. Bu sayede Ethereum madenciliği yapan E3 ve E7 cihazları Ethereum Classic’e geçiş yapabilecek.

Yayın:

-

ethereum classic thanos

Ethereum Classic 29 Kasım’da Thanos “hard fork”u ile yeni bir güncelleme alacak.

Wu, güncelleme ile birlikte 3 ve 4 GB’lık madencilik cihazlarına da madencilik izni tanınacağını açıkladı. Bu sayede Ethereum madenciliği yapan E3 ve E7 cihazları Ethereum Classic’e geçiş yapabilecek.

Madencilik Ekipmanı

Ethereum Ağının Yüzde 30’u Geçiş Yapabilir

Bildiğiniz üzere Ethereum tarafında DAG dosyası sebebiyle E3 ve E7 cihazları Ethereum madenciliği yapamaz konuma gelecek. Bahsi geçen cihazlar ise Ethereum ağındaki madencilik gücünün yüzde 30’unu oluşturmakta. Bu noktada getirilecek destek ile birlikte E3 ve E7 cihazlarının Ethereum Classic tarafına geçiş yapması olası görünüyor. Böylesi büyük bir hash gücünün Ethereum Classic ağına geçiş yapması fiyatlama tarafında büyük etki yaratabilir gibi görünüyor.

Thanos Güncellemesi Hakkında

Ethereum Classic tarafında Thanos güncellemesi 29 Kasım Pazar günü 11,700,000’inci blokta gerçekleştirilecek.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere güncelleme ile birlikte madencilik ekosisteminde değişikliğe gidilecek. MESS algoritması ile yüzde 51 saldırılarının önüne geçmeyi planlayan ETC Labs, ağa daha çok madencinin katılması ile hash gücünü yükselterek, saldırıları daha da zorlaştıracak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz dönemde Ethereum Classic Phoenix, Atlantis ve Agharta güncellemelerini almıştı.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.