Muhabbit

Bittrex, ABD’deki Hizmetlerini Resmen Sonlandırıyor!

Kripto para borsası Bittrex, revize edilmiş bir iflas planıyla ABD operasyonlarını resmen sonlandırıyor. Tazminat planı, Delaware’de yapılan bir duruşmada Yargıç Brendan Shannon tarafından bugün onaylandı. Peki neler olmuştu bir hatırlayalım:

Bittrex, 2023 Mayıs ayında 11. Bölüm iflas koruması için mahkemeye başvurmuştu. Hemen ardından SEC borsayı kayıtsız ticaret platformu işletmekle suçlamıştı. Ağustos ayında ise taraflar uzlaşmaya varmış ve Bittrex 24 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etmişti.

Bittrex pazar payını yıllar içinde kaybetti

Bittrex, 2018 yılının başlarında USD işlem hacminin yaklaşık %23’ünü temsil ederek önemli bir pazar payına sahipti. Ancak, borsanın konumu yıllar içinde önemli ölçüde azaldı. 2021 yılında pazar payı %1’in altına kadar geriledi. SEC’in son zamanlarda kripto para borsalarına yönelik baskıları ve ABD’de düzenleyici netliğin henüz olmaması, borsaları sıkıntılı süreçlere sokuyor.

Bugünkü mahkeme kararı, kalan alacaklılara geri ödeme yapılmasına yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bittrex, ülkedeki düzenleyici baskılar nedeniyle sadece ABD’deki hizmetlerini sonlandırıyor. Uluslararası kolu Bittrex Global, diğer bölgelerde faaliyetlerine devam edecek.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version