Muhabbit

BlackRock: Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’e İlgisi Azaldı

Dolaylı olarak Bitcoin yatırımları da yöneten kurumsal varlık yöneticisi BlackRock, kripto paralara talebin düştüğünü iddia etti.

BlackRock Muhabbit

BlackRock Muhabbit

Dolaylı olarak Bitcoin (BTC) yatırımlarını da yöneten kurumsal varlık yöneticisi BlackRock, yatırımcılarının kripto para yatırımlarına taleplerinde ciddi bir düşüş olduğunu ifade etti.

Şirketin CEO’su Larry Fink, bugün (14 Temmuz 2021) CNBC’nin Squawk Box programında BlackRock’ın son zamanlarda yatırımcılarından çok daha az kripto para talebi gördüğünü açıkladı.

“Geçmişte kripto paralar ve Bitcoin ile alakalı birçok soru soruldu. Ancak son iki haftadır bu konuda tek bir soru sorulmadı.”

Fink uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin için fazla talepleri olmadığını ifade etti. Fink, son 30 günlük fiyat grafiğinde %16 kadar bir düşüş gözlenen Bitcoin’in gözden düşmesini normal karşıladı.

BlackRock CEO’su Fink daha önce Bitcoin hakkında olumlu yorumlarda bulunmuştu. Geçtiğimiz 2020 yılı Aralık ayında, Bitcoin’in geniş çapta test edilmemiş olmasına rağmen potansiyel olarak küresel bir pazara dönüşebileceğini iddia etmişti.

BlackRock CEO’su Fin’in uzun vadeli yatırımcılardan gelen Bitcoin (BTC) talebinde düşüş olduğu iddiasına rağmen, kripto paraya olan kurumsal ilgi görünüşte artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ikinci banka olan Bank of America’nın dijital varlıklara karşı artan kurumsal ilgiye yanıt olarak bir kripto para araştırma ekibi kurduğu bildirilmişti.

Bitcoin’in Yüzde 50’lik Değer Kaybı

Lider kripto para birimi Bitcoin, kendi rekorunu kırarak 64 bin dolar civarında işlem görüyordu. Mayıs ayının 19’unda ise sert bir düşüş yaşadı. Şu anda ise (14 Temmuz 2021) neredeyse rekorunun yarı fiyatına işlem görmekte.

Bir yıllık Bitcoin fiyat grafiği.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version