Muhabbit

MUHABBİT ÖZEL

Blockasset Üzerinden Nasıl NFT Alınır?

Blockasset kullanarak NFT almak fazlasıyla basit.

Clock
Paylaş
Blockasset Üzerinden Nasıl NFT Alınır?

Blockasset üzerinde onaylı NFT’leri satın almak hızlı, basit ve kullanıcı dostu bir süreç.

İlk adımda kullanıcıların Phantom Wallet’ı Google Chrome tarayıcısına indirmesi gerekiyor. Ardından kullanıcılar, “Connect Wallet” butonuna tıklayarak cüzdanını sisteme tanımlamalı.

blockasset1 - Blockasset Üzerinden Nasıl NFT Alınır?
Öncelikle “Sign in with Phantom” seçeceğine tıklamalısınız.

Tabii bu süreç esnasında, Phantom Wallet’ın size atamış olduğu 12 kelimelik şifreyi iyi bir yerde saklamanızı öneriyoruz. Bu şifreleri KESİNLİKLE hiçkimse ile paylaşmayın. Eğer şifrenizi unuttuysanız ya da bilgisayarınızı kaybettiyseniz, cüzdanınızı kurtarmak için bu 12 kelimeyi kullanabilirsiniz.

Bir sonraki adımımızda, Phantom Wallet cüzdanınıza $SOL yüklemeniz gerekiyor. Cüzdanınıza $SOL yüklemek için iki farklı yol izleyebilirsiniz.

İlk seçenek: Bir Borsadan Para Yatırma

OKEx veya Huobi gibi borsalardan $SOL alıp tutabilir, ardından $SOL’lerinizi Phantom Wallet’a aktarabilirsiniz. Phantom Wallet üzerindeki Para Yatırma ekranında “Send from wallet/exchange” kısmına tıklayın. Bu sekmede cüzdan adresiniz görünecek. Bu cüzdan adresinizi ise tercih ettiğiniz borsaya ileterek para çekim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

blockasset2 1006x600 - Blockasset Üzerinden Nasıl NFT Alınır?
Para yatırmak için iki seçeceğiniz var.

İkinci seçenek: FTX Pay ile Satın Alın

Alternatif olarak, FTX Pay aracılığıyla bir banka veya kredi kartıyla doğrudan Phantom Wallet’ınıza $SOL gönderebilirsiniz. (Her ülkede geçerli olmayabilir.)

Bunu yapmak için, “Deposit SOL” sekmesine girin ve “Deposit from FTX” seçeceğine tıkayın. Bundan sonrasında ise, FTX’e kaydolun ve borsanın gerekliliklerini tamamlamak için ekranda çıkan yönergeleri izleyin.

blockasset3 1 974x600 - Blockasset Üzerinden Nasıl NFT Alınır?
Para yatırmak için iki seçeceğiniz var.

Bir sonraki adımda ise NFT’lerinizi satın almaya hazırsınız.

Blockasset üzerinde NFT satın almak fazlasıyla basittir. Kullanıcıların NFT satın alması için “Marketplace” sekmesine tıklaması ve satın almak istediği NFT’yi seçmesi yeterlidir. Cüzdanınız ile oturum açtıktan sonra satın almak istediğiniz NFT için “Place Bid” butonuna tıklayabilirsiniz.

blockasset4 1178x600 - Blockasset Üzerinden Nasıl NFT Alınır?
Buradan istediğiniz NFT için teklif verebilirsiniz.

Ardından, NFT’ye teklif verin ve açık artırmanın süresinin sona ermesini bekleyin. Birden fazla kazananı olan ürünler, yalnızca teklif verenlerin sayısı mevcut NFT’lerin sayısını aşarsa teklifi uzatır. Yukarıdaki örnekte görebileceğiniz gibi, 3 $SOL fiyatına 50 adet NFT mevcut. 51. bir teklif veren gelirse, yeni bir açık artırma savaşı başlayacaktır. Şayet böyle bir durum gerçekleşirse, Blockasset üzerinde cüzdanınızla oturum açtığınızda, bir bildirim alacaksınız.

Blockasset Üzerinde NFT’lerimi Nasıl Görebilirim?

Phantom Wallet’ınızı açıp alttaki simgeye tıklayarak NFT’lerinizi görüntüleyebilirsiniz. Buradan NFT’nizi başka bir $SOL cüzdanına da kolay bir şekilde gönderebilirsiniz.

Bir Blockasset ürünü satın almak için daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Blockasset’in Telegram’daki yöneticilerine ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] adresine bir e-posta da gönderebilirsiniz.

Blockasset Mobil Cihazlardan Nasıl Kullanılır?

Eğer mobil bir cihaz ile Blockasset’e ulaşmaya çalışıyorsanız, Phantom Wallet ile bir işiniz yok. Bunun yerine “Select a different Solana wallet” seçeceğine tıklayın.

blockasset5 - Blockasset Üzerinden Nasıl NFT Alınır?
Mobil erişim için seçili kutucuğa tıklayın.

Sonrasında ise “Sollet”i seçin.

blockasset6 - Blockasset Üzerinden Nasıl NFT Alınır?
Sollet ile bağlantı sağlayın.

İlerleyince bu şekilde bir sayfa ile karşılaşacaksınız:

blockasset7 536x600 - Blockasset Üzerinden Nasıl NFT Alınır?

Tahmin edebileceğiniz gibi size verilen 12 cümlelik şifreyi bir yere kaydetmeniz gerekiyor. Ardından, şifrelerinizi kaydettiğinizi belirten kutucuğu işaretleyin ve yedekleme dosyasını indirin. Ardından “CONTINUE“a tıklayın. Sonrasında ise onaylamak için size verilen kelimeleri sisteme girin.

blockasset8 - Blockasset Üzerinden Nasıl NFT Alınır?

Ardından, sisteme şifre ekleyin. Tabii bu isteğe bağlı bir prosedür, fakat maksimum güvenlik için bir parola eklemenizi öneririz. Sonraki sayfada, “Connect“e tıklayın. Cüzdanınız an itibarıyla Blockasset’e bağlı!

Daha fazla Nedir?Kimdir? ve Nasıl? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar