Muhabbit

BLOCKCHAIN

Blockchain İle Oluşturulan İlk Taraftar Kontrollü Futbol Maçı!!

Taraftarlar, dizilişi ve hücum kadrosunu blockchain aracılığıyla seçti.

Clock
Paylaş
Blockchain İle Oluşturulan İlk Taraftar Kontrollü Futbol Maçı!!

Kıbrıs’taki bir futbol takımı, maç dizilişine ve oluşumuna karar vermesi için taraftarların blockchain teknolojisi ve taraftar tokenlerini kullanarak oy vermesini sağladı.  Taraftarlar tarafından oluşturulan ve sahaya çıkan takım rakiplerine karşı 6-0 kazandı ve  bu durum taraftar katılımını yeni bir seviyeye taşıdı. 

Apollon FC futbol takımı, rakibi Aris Limassol oynadığı hazırlık maçında taraftarlar oyları aracılığı ile takım oluşturabilmek için Socios.com üzerinden taraftar tokenlerini aldılar.

Socios ile birlikte, taraftar tokeni satın alan Apollon futbol takımı taraftarları, bir dizi ankette oy kullanma fırsatı buldu. Bu oylar, takımın sahadaki dizilişini ve hücum eden oyuncularını seçmeyi belirledi. Kullanılan oylar sonucunda taraftarlar 4-2-3-1 dizilişini seçtiler. Seçilen dizilime göre taraftarlar savunmada dört oyuncu, iki savunma orta saha, üç hücum orta saha ve bir forvet istediler. Ayrıca maçta taraftarlar tarafından oynaması için oylanan dört oyuncudan üçü de gol attı. 

Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus  yaptığı bir açıklama ile maçın oynandığı günü tarihi olarak nitelendirdi. Ayrıca, Apollon FC’de, hem taraftarların hem de yetkililerin uygulamaya olan etkileşim düzeyinden çok gurur duyduğunu açıkladı ve şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Socios.com ve Apollon FC tarih yazdı. Aris Limassol ile yapılan hazırlık maçı, taraftarların dizilişi ve oyuncuları seçtiği, blockchain tarafından desteklenen ilk maçtı. İş ortaklarımız Apollon FC için bu düzeyde hayran katılımı sağlamaktan ve hayranların kazanan dizilişe oy vermesinden gurur duyuyorum.”

Socios tarafında yapılan açıklamaya göre  APL maç sırasında % 13 yükseldi.

Maç sonucunda halinden gayet memnun olan Apollon baş antrenörü Soforonis Avgousti şunları söyledi:

“Kulüp olarak taraftarlarımızla bir bağ kurarak onları mümkün olan en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Taraftarlarımıza, takım seçiminde bana ve takımın geri kalanına yardım etme şansı vererek onların fikirlerine ne kadar değer verdiğimizi görmüşlerdir.”

Görünüşe göre futbol takımı Apollon, taraftarların takımın maçlara çıkmadan önce belirli seçimleri yapmasına ve gerekli müdahaleleri bulunmasına devam edecek. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar