Muhabbit

Blockchain Ve Kripto Para Kursları Revaçta!

Son zamanlarda oldukça revaçta olan Blockchain ve kripto para kursları dünya çapında büyümeye devam ediyor.

Teknoloji ilerledikçe, Blockchain teknolojisinin kullanım alanları çoğalıyor. Durum böyle olunca da hem kripto para hem de teknoloji dünyasının devleri birer birer bu alanda eğitim alanları oluşturmaya başladı.

Kripto para borsası Huobi, Huobi Üniversitesi adı altında dünyanın dört bir yanında üniversitelerle anlaşıp Blockchain teknolojisi ve kripto para yönetimi ile alakalı dersler veriyor. Bir başka büyük kripto para borsası olan Binance, Binance Akademi adıyla kendi çevrim içi Blockchain ve kripto para kurslarını veriyor.

Kripto para dünyasının yanı sıra Oxford, MIT gibi dünyanın en iyi üniversiteleri de Blockchain teknolojisini öğretmek amacıyla ilgili birimlerini kurdu. Geçtiğimiz günlerde Güney Kore’de bir üniversite yapay zekâ ve Blockchain tabanlı bir kampüs oluşturacağını duyurdu.

Dünya üzerinde gittikçe yaygınlaşan Blockchain ve kripto para kurslarına bir yenisi eklendi. Hindistan’ın dev ismi Mahindra Group’un yan kuruluşu teknoloji devi Tech Mahindra, çevrim içi kurs uzmanı IdeaLabs ile sertifikalı Blockchain kursları vermek amacıyla anlaştı.

Kurs çevrim içi olarak yapılacak olup ders içeriğinde Blockchain teknolojisinin yanı sıra Ethereum, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar gibi birçok başlık olacak.

Konu ile ilgili yerel haber merkezine konuşan Tech Mahindra sözcüsü;

“Finans, sağlık, üretim, eğitim, tedarik ve telekomünasyon gibi birçok sektörde etkinliğini sürdürebildiği için, Blockchain teknolojisinin dilinden anlayan elemanlara ihtiyaç var.”

Özellikle Corona virüsü pandemisi sırasında birçok iş grubunun yardımına koşan Blockchain teknolojisinin elde ettiği başarı, dünyanın Blockchain’e yönelmesini sağlıyor. Bu yönelimin farkına varan büyük firmalar da bu yönde eleman yetiştirmek amacıyla kurslar vermeye başlıyor. Bu sayede ilerleyen zamanlarda dünya üzerindeki her bir teknoloji meraklısı Blockchain teknolojisini ve kripto para dünyasını biliyor olacak.

Son Yazılar

Exit mobile version