Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41424.48
5.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2250.8
4.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.5
2.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $233.8
2.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Blockchain Yatırımları Yüzde 63 Azaldı!

KPMG’ye göre Blockchain sektörü, pandemi sonrası dönemde çok büyük yatırımlar alacak!

Clock
Paylaş
Blockchain Yatırımları Yüzde 63 Azaldı!

Profesyonel hizmet firması KPMG, blockchain sektörünün önümüzdeki 12 ay içinde işletmelerden gelen yatırımlar ile beraber gelişmekte olan beş teknoloji sektöründen biri olacağını tahmin eden bir rapor yayınladı.

Enterprise Reboot başlıklı rapor, KPMG International ve HFS Research tarafından derlendi. Rapor, Forbes’in Global 2000 listesinde yer alan ve yıllık 1 milyon $’dan fazla gelire sahip en büyük halka açık şirketler listesinde yer alan kuruluşlardan 900 yöneticinin katıldığı bir ankete dayanmakta.

728×90 muhabbit - Blockchain Yatırımları Yüzde 63 Azaldı!300x250 muhabbit - Blockchain Yatırımları Yüzde 63 Azaldı!

Rapor, salgın nedeniyle blockchaine yapılan yatırımın %63 düştüğünü tespit etse de, sektörün yapay zeka, bulut, 5G ve otomasyon teknolojileri ile birlikte, artan yatırım göreceğini tahmin ediyor.

Teknoloji Harcamaları

KPMG, corona virüs karantinası ve ekonomik durgunluğun başlaması ve firmaların diğer hususlar yerine çalışanların sağlık durumuna öncelik vermesiyle beraber, Global 2000 şirketlerinin gelişmekte olan teknolojilere fon sağlamak için hızlı hareket ettiğini söyledi.

Raporda, corona virüs karantinasından en çok etkilenen sektörün blockchain finansmanı olduğu açıklandı.

Yöneticiler, gelişmekte olan teknoloji sektörleri arasındaki en büyük ortalama finans kaybı yüzdesi olan blockchain yatırımlarının ortalama %63 düştüğünü bildirdi.

Bununla beraber rapor, yöneticilerin %59’unun corona virüsün dijitalleşme girişimlerini hızlandırmak için bir ivme yarattığına inandığını ortaya koydu.

Rekabetçi Olmak

Yöneticiler, blockchain yatırımlarının “rekabetçi konumlandırma” konusunda iyileştirmeler sunduğunu, verimliliği ve yönetişim süreçlerini iyileştireceğini ve “altyapı modernizasyonu için temel” oluşturacağını belirtiyor.

Rapor, yöneticilerin %65’inin, gelişen teknolojilerin birleşik kullanımının tek başına bir teknolojiye yatırım yapmaktan daha fazla getiri sağlayacağına inandığını ortaya koydu.

Ancak KPMG’nin küresel inovasyon başkanı Steve Hill, güven sorunlarının DLT teknolojisini engellemeye devam ettiğini belirtti.

Hill, “Yapay zeka, blockchain ve IoT gibi gelişmekte olan teknolojiler için gözle görülür güvensizlikler, benimseme sürecinin önündeki en önemli engel olmaya devam ediyor.” dedi.

Kuruluşların, krizden kurtulmak için gelişmekte olan teknolojileri başarılı bir şekilde kullanması gerekiyor. Bunun için kurumların bu teknolojiye güvenmesi gerekmekte. Ayrıca iyileşme sürecini daha iyi bir şekilde geçirecek olan kurumlar, bu kurumlar olacaktır.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar