Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43213.19
-1.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2331.13
2.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.48
-2.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.8
0.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Blockchain Yazılım Şirketi OpenZeppelin, Yeni Geliştirici Paketi “Defender”i Duyurdu

Defender, akıllı sözleşmelerin dağıtılması ve yönetilmesini basitleştirecek.

Clock
Paylaş
Blockchain Yazılım Şirketi OpenZeppelin, Yeni Geliştirici Paketi “Defender”i Duyurdu

Ethereum “ERC-20” sözleşmesinin en çok kullanılan uygulamalarından birini geliştirmesiyle bilinen blockchain yazılım şirketi OpenZeppelin, 27 Ekim tarihinde “Defender” adlı bir geliştirici paketinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

728×90 muhabbit - Blockchain Yazılım Şirketi OpenZeppelin, Yeni Geliştirici Paketi “Defender”i Duyurdu300x250 muhabbit - Blockchain Yazılım Şirketi OpenZeppelin, Yeni Geliştirici Paketi “Defender”i Duyurdu

Araç, Ethereum tabanlı merkezi olmayan uygulamaların çalıştırılmasıyla ilişkili birçok geliştirme işleminin otomatikleştirilmesine yardımcı olacak. Ayrıca bu aracın geliştiricilerin değişiklikleri takip etmesine yardımcı olabilecek mevcut akıllı sözleşmeler için yükseltmeleri ve yönetici işlemlerini yönetmek için basit bir kontrol paneli sağlayacağı bildirildi.

Yeni geliştirici paketinin diğer birçok özelliği olduğu bildirildi. Bunlar arasında web tabanlı arka uçlarla entegrasyonları basitleştiren bir işlem aktarıcı, günlük kaydı veya oracle güncellemeleri gibi otomatik görevler ve geliştirme alanındaki en iyi uygulamaların genel bir bilgi tabanı bulunduğu açıklandı.

Şirket yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Normalde bu özelliklerin her ekip tarafından bağımsız olarak geliştirilmesi gerekir. Ancak bu durumda da gerçek akıllı sözleşme uygulamasına daha fazla zamanı ve çabayı  harcanmasına neden olur.”

OpenZeppelin’in baş teknoloji sorumlusu Jonathan Alexander, yaptığı açıklamada, bu paketin merkezi olmayan finansta saldırıları azaltmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Alexander ayrıca şu açıklamaları yaptı:

“Bu yıl DeFi’de gördüğümüz YAM, Uniswap, dForce ve Hegic gibi birçok istismar, dikkatli bir güvenlik sürecini takip ederek önlenebilirdi. Ancak ekipler kendilerini güvenlik konusunda tam olarak bilgilendiren kapsamlı bir sistemden yoksun kaldılar.”

Alexander ayrıca, en iyi uygulamalara erişim kolaylığının ötesinde, hızlı bir müdahale aracının bZx ve Opyn hack’lerine benzer durumlarda kullanıcı fonlarının kaybını azaltabileceğini açıkladı.

Şirket açıklamasında, ekibin kendi altyapılarını ve araçlarını oluşturmaya çalışmak için aylarca zaman harcayan geliştiricilerle yaptığı görüşmelerin ardından aracı oluşturmaya karar verdiğini söyledi. Ayrıca şu açıklama yapıldı:

“OpenZeppelin Defender, Ethereum için ilk SecOps (güvenlik işlemleri) platformudur ve bu nedenle ekosistemde eksik olan önemli bir eklentidir.”

Son olarak, Defender’i, testnet‘te kullanmanın ücretsiz olacağı ancak üretim kullanımı için ücretli bir abonelik gerektiği açıklandı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar