BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

BlockDown TV Yayın Hayatına Başlıyor!

Uluslararası Sanal Blockchain Konferansları ile adından söz ettiren BlockDown, gözünü yayın hayatına dikti!

Yayın:

-

BlockDown TV Yayın Hayatına Başlıyor!

Uluslararası Sanal Blockchain Konferansları ile adından söz ettiren BlockDown, gözünü yayın hayatına dikti!

Dünyanın dört bir yanından kripto para dünyasını birbirine bağlayan platform BlockDown, yeni projesini duyurdu. Sanal Blockchain konferansı denildiğinde akla gelen isim BlockDown, başarılı geçen BlockDown ve BlockDown 2.0’dan sonra etkinlikler sırasında yapılan röportajları, önemli haberleri yayınlamak amacıyla BlockDown TV projesini hayata geçiriyor.

Dünya çapında 9 binden fazla insana ulaşmış olan BlockDown 2.0 sonrası etkinliklerin, söyleşilerin kısacası tüm içeriğin BlockDown TV üzerinden paylaşılacak olması, etkinliğe katılamayanları oldukça sevindirdi.

BlockDown TV sayesinde BlockDown 2.0 sırasında gerçekleşen Ripple CTO’su David Schwartz’ın konuşması veya Coindesk’in Binance CEO’su Changpeng Zhao ile yaptığı söyleşinin tamamı ücretsiz olarak kripto para dünyasının sakinleriyle paylaşılacak.

BlockDown TV CZ ile söyleşi

Üstelik sadece BlockDown 2.0 etkinlikleri yayınlanmayacak. Platform, uzak veyahut yakın geçmişte yapılmış tüm BlockDown etkinlik sunumlarını, söyleşileri, tartışma programlarını, panelleri ve açık oturumları yayınlayacaktır. Bununla birlikte ilerleyen dönemlerde yapılacak olan etkinlikleri de ücretsiz olarak BlockDown TV üzerinden yayına koyacaktır.

Tıpkı BlockDown 2.0’da olduğu gibi BlockDown TV platformunda da Türkçe dil desteği olacağı duyuruldu. Türkçe, İngilizce ve İspanyolca olarak yayın yapacak olan BlockDown TV’de dil ayarını seçmeniz yeterli. Dünyanın her bir bölgesindeki insanları Blockchain ve kripto para dünyasına çekmek için, dil seçeneği yelpazesinin daha da genişletileceği düşünülüyor.

Parlak Fikir Korhaliller’den!

Kripto para dünyası tarihine iki başarılı sanal konferans yazmış olan BlockDown’ın bu yeni fikri EAK Digital Blockchain PR Ajansı Kurucu ve CEO’su Erhan Korhaliller’den çıktı. Korhaliller;

”BlockDown kuruluşundan bu yana birçok kişi için inanılmaz bir deneyim kaynağı oldu. BlockDown TV’nin piyasaya sürülmesiyle, birbirleriyle etkileşim içinde kalmak isteyen ve kaliteli içerik arayan kripto para dünyası sakinleriyle BlockDown ekosistemini ve topluluğunu oluşturma sürecimizi hızlandırıyoruz.”

Ayrıca BlockDown Topluluğu’ndakilerin birçok hizmetten yararlanabileceği de açıklandı. Blockchain endüstrisinin önde gelen isimlerinin yer aldığı etkinliklere özel davetiyeler, Blockchain projelerinden özel teklifler veyahut indirimler, BlockDown konferanslarına erken kayıt hakkı bu hizmetlerden birkaçı.

Proje, haberin yayın saatinde erişime açık ve yayında olacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Centre 100.000$’lık Ethereum Adresini Dondurdu!

Yayın:

-

USD Coin’in (USDC) geliştiricisi Centre, güvenlik güçlerinin talebine karşılık, 100.000$ tutan Ethereum adresini kara listeye aldı. Türünün ilk örneği olarak nitelendirilen olay, 16 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşti.

Güvenlik güçlerinin bu isteğinin arkasındaki sebep henüz netleşmedi. Fakat Circle ve Coinbase tarafından kurulan Center Consortium yaşanan bu olayı doğrulayan bir açıklama yaptı.

Centre, güvenlik güçlerinden gelen bu talebe yanıt olarak, sözü geçen adresi kara listeye aldığını doğruluyor. Güvenlik güçlerinin bu talebi hakkında herhangi bir yorum yapmayacağız. Fakat Centre yargı yetkisine sahip mahkeme kararlarına uymakla yükümlüdür.

Bilinen Bir Hırsız

Circle sözcülerinden Josh Hawkins, kara liste olayına ilişkin herhangi bir ayrıntı vermeyeceğini söylemesine rağmen, adresin bir başka kripto para birimi hırsızlığına karışmış olma ihtimalini yalanlamıyor.

Farklı bir adresin üzerine yapılan yorum bölümünde, bir kullanıcı kara listeye alınmış adresin sahibinin kendilerinden başka tokenlar çaldığını iddia etti.

Merhaba kimliği belirsiz hırsız, gördüğüm kadarı ile  0xEeC84548aAd50A465963bB501e39160c58366692 kodlu bu ETH adresi ile yakın temas halindesiniz. Ayrıca cüzdanımdan 10.000 Loopring Coinbase çaldınız. Şimdi size bu parayı geri gönderme şansı tanıyorum. Zaten kişisel adresimi biliyorsun. Bunu yapmazsan, bilinen 2 adresinle beraber seni yargıya teslim edeceğim.

Geçtiğimiz hafta USDC, 1 milyar$’sık piyasa değerini egale etti ve Tether’in (USDT) ardından en büyük ikinci stablecoin haline geldi. Ve itibari para birimleri ile orantılı stablecoinler ile ilgilenen Twitter kullanıcıları, USDC’nin başına gelen şeyin, herhangi bir stablecoinin de başına gelebileceğini düşünüyor.

Bir başka Twitter kullanıcısı ise, Dai’nin (DAI) merkezi kontrol sorununu çözeceğinden bahsetti. Fakat DAI, USDC ve merkezi olarak kontrol edilen diğer dijital para birimleri tarafından desteklendiği için, bu tez çürütülmüş oldu.

Kalıcı Olarak Kurtarılamayabilir

Normalde Ethereum blockchaini üzerinde tutulan fonlar, adres sahipleri tarafından kontrol edilebilir. Fakat USDC kısmına bakacak olursak, yatırımcıların akıllı sözleşmeler yoluyla işlem yapabilmeleri kısıtlanabilir ve adres kara listeye alınabilir. Teknik olarak bu eylemin geri dönüştürülebilir olmasına rağmen, Circle, internet sitesinde kara listeye alınan adresleri “kalıcı olarak kurtarılamayabilir” ibaresi ile birlikte uyarıyor.

 

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Ripple, Uygulamanın 19 Yeni Bölgeye Hizmetini Sağlayacak!

Geleneksel bankacılık devi Santander, Ripple ile anlaşarak uluslararası ödeme uygulaması One Pay FX’e 19 yeni bölge ekledi.

Yayın:

-

Geleneksel bankacılık devi Santander, Ripple ile anlaşarak uluslararası ödeme uygulaması One Pay FX'e 19 yeni bölge ekledi.

Geleneksel bankacılık devi Santander, Ripple ile anlaşarak uluslararası ödeme uygulaması One Pay FX’e 19 yeni bölge ekledi.

Ripple, geleneksel bankacılık devi Santander ile yaptığı ortaklık ile gündemde. Bugün (09.07.2020) Ripple tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre Blockchain tabanlı bir ödeme kanalı olarak oluşturulan One Pay FX uygulamasında gelişmeler mevcut.

2018 yılında çalışmalarına başlanan One Pay FX, İngiltere, İspanya, Polonya ve Brezilya’da kullanılabiliyordu. Bugün Ripple’ın yaptığı açıklamayla beraber One Pay FX artık Amerika ve Şili gibi birçok ülkenin yer aldığı 19 bölgede kullanılabilecek.

One Pay FX CTO’su Ed Metzger;

“Müşterilerimiz uluslararası ödeme kanallarının olmasının daha iyi olabileceğini dile getirdi. Biz de onların isteklerine göre davranarak Blockchain’in işlemlerini daha hızlı, ucuz ve şeffaf hâle getirmek amacıyla Ripple ile ortaklık kurduk”

Ayrıca müşteri geri dönütlerinden farklı para birimlerinin birbirine çevrilmesi konusundaki sıkıntıların giderilmesini isteğini de aldıklarını belirtti. Ayrıca;

“Ripple, müşterilerimiz tarafından gündeme getirilen sorunları direkt ele almamıza yardımcı oluyor. Paranın varış zamanı belli olarak müşterilerimiz ister tatil rezervasyonlarını ister ticari ödemelerini rahatlıkla yapabiliyor. ”

Haber gelecek bilgiler ışığında güncellenecektir.

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.