Muhabbit

ALTCOIN

Blockpit ve CryptoTax, Amerika İçin Güçlerini Birleştirdi

Avrupada faaliyet gösteren Blockpit ve CryptoTax güçlerini birleştirdi.

Clock
Paylaş
Blockpit ve CryptoTax, Amerika İçin Güçlerini Birleştirdi

Vergi raporlama alanında faaliyet gösteren iki şirket A.B.D pazarını hedefliyor.

Avrupalı  kripto para birimi vergi raporlaması şirketleri, faaliyetlerini genişleterek Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki pazarlara girebilmek için güçlerini birleştiriyor. Avusturya merkezli bir kripto uyumluluk firması olan Blockpit, yaptığı bir açıklama ile 8 Eylül tarihinde, Alman rakibi CryptoTax ile birleşme gerçekleştirdiğini duyurdu. Her iki şirket de 2017 yılında kuruldu ve kripto para birimleri ve dijital varlıklarla ticaretten vergilendirilebilir karları hesaplamak ve raporlamak için kullanılabilen yasal olarak uyumlu işlem raporlaması sağlıyor.

Kendilerini kripto vergi raporlama araçları sağlamaya odaklayan Blockpit ve CryptoTax, 2021 yılında faaliyetlerini genişletmek istiyor. Bu kapsamda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Birleşik Krallık gibi küresel finans alanlarına girerek geniş pazar payına ulaşmak için birlikte çalışacak.

Blockpit’in temsilcileri, şu anda Almanya, Avusturya ve İsviçre’de faaliyet gösteren Blockpit ve CryptoTax’ın bu birleşme ile ayrıca Avrupa’daki varlıklarını da genişletmeyi planladıklarını söylediler.

Hedef Yeni Pazarlara Girebilmek

CryptoTax şirketinin kurucu ortağı ve genel müdürü Klaus Himmer, konu ile ilgili olarak açıklama yaptı. Açıklamasında, yeni birleşmenin temelde iki şirketin uluslararası bir şirket olmasını sağladığını söyledi. Himmer, Orta vadeli hedeflerimiz arasında, her iki şirketi de tanınmış bir küresel oyuncu haline getirmek olacaktır. Birleştirmenin bir başka nedeninin ise Avrupa’nın yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri pazarına girerek yoğun bir genişleme politikası sürdürmek olacağını söyledi.

Blockpit’in yöneticileri, hem Blockpit hem de CryptoTax’ın Linz ve Münih’teki ofislerini kullancaklar. Bu durumun her iki şirketin mevcut müşterilerini hiçbir şekilde etkilemeyeceği belirtildi. Şirket temsilcileri, Önümüzdeki birkaç ay içinde CryptoTax ön ucu yeniden tasarlanacak ve Blockpit arayüzüne uyarlanacak ve yeni işlevler de eklenecek.

Blockpit ve CryptoTax’ın kripto vergi raporlama uzmanlıklarını genişletmeye yönelik ortak çabasının zamanlaması da manidar bulundu. Çünkü birleşme kararı, ABD’nin vergi otoritesi olan İç Gelir Hizmeti (IRS)’nin kripto vergilendirme kurallarında bir güncelleme yayınlamasından kısa bir süre sonra geldi. IRS’ye göre, kitle kaynak kullanımı veya benzeri platformlar aracılığıyla mikro görevlerden kazanılan kripto gelirleri, normal gelir olarak vergilendirilebilir.

Amerika Birleşik Devletlerinde halihazırda faaliyet gösteren, Missouri merkezli CryptoTrader.Tax ve TokenTax gibi bir dizi yerel kripto vergi odaklı şirket bulunmakta. Bu nedenle Blockpit ve CryptoTax gibi oyuncuların A.B.D’de çok fazla rekabetle karşı karşıya kalacağı kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar