BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Blockpit ve CryptoTax, Amerika Pazarına Girebilmek İçin Güçlerini Birleştirdi

Avrupada faaliyet gösteren Blockpit ve CryptoTax güçlerini birleştirdi.

Yayın:

-

Vergi raporlama alanında faaliyet gösteren iki şirket A.B.D pazarını hedefliyor.

Avrupalı  kripto para birimi vergi raporlaması şirketleri, faaliyetlerini genişleterek Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki pazarlara girebilmek için güçlerini birleştiriyor. Avusturya merkezli bir kripto uyumluluk firması olan Blockpit, yaptığı bir açıklama ile 8 Eylül tarihinde, Alman rakibi CryptoTax ile birleşme gerçekleştirdiğini duyurdu. Her iki şirket de 2017 yılında kuruldu ve kripto para birimleri ve dijital varlıklarla ticaretten vergilendirilebilir karları hesaplamak ve raporlamak için kullanılabilen yasal olarak uyumlu işlem raporlaması sağlıyor.

Kendilerini kripto vergi raporlama araçları sağlamaya odaklayan Blockpit ve CryptoTax, 2021 yılında faaliyetlerini genişletmek istiyor. Bu kapsamda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Birleşik Krallık gibi küresel finans alanlarına girerek geniş pazar payına ulaşmak için birlikte çalışacak.

Blockpit’in temsilcileri, şu anda Almanya, Avusturya ve İsviçre’de faaliyet gösteren Blockpit ve CryptoTax’ın bu birleşme ile ayrıca Avrupa’daki varlıklarını da genişletmeyi planladıklarını söylediler.

Hedef Yeni Pazarlara Girebilmek

CryptoTax şirketinin kurucu ortağı ve genel müdürü Klaus Himmer, konu ile ilgili olarak açıklama yaptı. Açıklamasında, yeni birleşmenin temelde iki şirketin uluslararası bir şirket olmasını sağladığını söyledi. Himmer, Orta vadeli hedeflerimiz arasında, her iki şirketi de tanınmış bir küresel oyuncu haline getirmek olacaktır. Birleştirmenin bir başka nedeninin ise Avrupa’nın yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri pazarına girerek yoğun bir genişleme politikası sürdürmek olacağını söyledi.

Blockpit’in yöneticileri, hem Blockpit hem de CryptoTax’ın Linz ve Münih’teki ofislerini kullancaklar. Bu durumun her iki şirketin mevcut müşterilerini hiçbir şekilde etkilemeyeceği belirtildi. Şirket temsilcileri, Önümüzdeki birkaç ay içinde CryptoTax ön ucu yeniden tasarlanacak ve Blockpit arayüzüne uyarlanacak ve yeni işlevler de eklenecek.

Blockpit ve CryptoTax’ın kripto vergi raporlama uzmanlıklarını genişletmeye yönelik ortak çabasının zamanlaması da manidar bulundu. Çünkü birleşme kararı, ABD’nin vergi otoritesi olan İç Gelir Hizmeti (IRS)’nin kripto vergilendirme kurallarında bir güncelleme yayınlamasından kısa bir süre sonra geldi. IRS’ye göre, kitle kaynak kullanımı veya benzeri platformlar aracılığıyla mikro görevlerden kazanılan kripto gelirleri, normal gelir olarak vergilendirilebilir.

Amerika Birleşik Devletlerinde halihazırda faaliyet gösteren, Missouri merkezli CryptoTrader.Tax ve TokenTax gibi bir dizi yerel kripto vergi odaklı şirket bulunmakta. Bu nedenle Blockpit ve CryptoTax gibi oyuncuların A.B.D’de çok fazla rekabetle karşı karşıya kalacağı kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum Classic, Yüzde 51 Saldırılarını Bitirmeye Kararlı

Ethereum Classic, %51 saldırılarına son vermek istiyor.

Yayın:

-

By

ethereum classic

Ethereum Classic Labs ve Ethereum Classic çekirdek geliştirme ekibi, ağ güvenliğini sağlamak üzere OpenRelay ve ChainSafe ile ortaklık kurduğunu açıkladı. OpenRelay ve ChainSafe desteğiyle ETC Çekirdek Ekibi, % 51 saldırılarına karşı direnci artırmak ve ağı daha güvenli hale getirmek için işbirliği içinde çalışacaklar. Ayrıca, tüm PoW (Proof-of-Work) blok zincirlerinin sahip olduğu % 51 saldırı güvenlik açığını gidermeye yardımcı olacaklar.

ETC ile birlikte çalışacak olan OpenRelay, pratik simülasyonlar ve modeller geliştirme, testnet altyapısını kurma, tasarlama ve uygulama konularında destek verecek. ChainSafe ise ağı güvenli tutmak için birçok güvenlik önerisinin gözden geçirilmesi üzerinde çalışmalar yapacak.

Ethereum Classic Labs’ın kurucusu ve başkanı James Wo, kurulan ortaklık hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“OpenRelay ve ChainSafe, Ethereum Classic’i iyi tanıyor, birlikte çalışarak,% 51 sorununu birlikte ele alan blok zincirinde en parlak beyinlerden bazılarına sahip olacaklar. Ekip çalışması Proof-of-Work güvenlik sistemleri ve test ortamlarında ek uzmanlık getirecek”

OpenRelay’in Kurucusu ve CEO’su Austin Roberts ise, üzerinde çalıştıkları çözümlerin Ethereum Classic için ileriye doğru büyük bir sıçrama olacağına inandıklarını ve bunu konseptten gerçeğe dönüştüren ETC Labs’taki birçok yetenekli kişiyle birlikte çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Son olarak ChainSafe’de Geliştirici olan Eric Tu, ChainSafe, PoW blok zincirlerini % 51 saldırılara karşı korumaya yardımcı olmak için araştırma ve geliştirme konusunda ETC Labs ile işbirliği içinde olmaktan mutlu olduklarını açıkladı. Geliştirici, yürütecekleri ortak çabalar ile, ETC’yi ağdaki kötü niyetli saldırganlara karşı korumada önemli rol oynayacaklarını belirtti.

OpenRelay ve ChainSafe Hakkında

OpenRelay, Ethereum Classic geliştirici ekosistemine yüksek performanslı blok zinciri araçları sunan lider bir web3 altyapısı sağlayıcısıdır.

 ChainSafe Systems, Web3 için altyapı oluşturmaya odaklanan bir blok zinciri araştırma ve geliştirme firmasıdır. Ethereum, Ethereum Classic, Cosmos, Polkadot ve Filecoin ekosistemlerine aktif olarak çalışmaktadır.

Hatırlanacağı üzere Ethereum Classic, bu yılın Ağustos ayında  üç defa % 51 saldırısına maruz kaldı. Bu saldırılar, bazı borsaların Ethereum Classic’i güvenliği konusunda endişe duymasına neden oldu. Hatta OKEX borsası gerekli güvenlik önlemleri alınmaz ise ETC’yi listesinden çıkaracağı konusunda uyarılarda bile bulundu. ETC Labs, kötü niyetli saldırılar gerçekleştiren veya bunları kolaylaştıranlara karşı yasal işlem de dahil olmak üzere Ethereum Classic ağını güvence altına almak için gerekli tüm adımları atacaklarını belirtiyor.

Yapılan açıklamalara bakılacak olursa, şirket ağ güvenliğini artırmaya kararlı görünüyor. Saldırılar nedeni ile düşen marka değerini ve yarattığı “güvensiz” algısını yıkmak için yoğun çalışmalara devam ediyor.  

Diğer Altcoin Haberleri İçin: Altcoin Haberleri

Diğer Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Arjantin’de, Dolar’a Vergi Geldi Halk Kripto Paralara Yöneldi

Arjantin halkı parasını korumanın yollarını arıyor.

Yayın:

-

By

Arjantin hûkümeti, kısa süre önce ABD Doları üzerinden yapılan tüm alışverişlerde % 35 vergi uygulamaya başladı. Alışverişlere getirilen bu yeni dolar vergisi haberlerinin ardından değerini USD’ye sabitlenmiş stablecoin’ler için bir kullanım alanı oluşmaya başladı.

Arjantin merkez bankası, ülkenin geçirdiği zorlu ekonomik süreçler nedeniyle artan ABD doları talebine yetişmekte hayli zorluk çekiyor. Merkez Bankası yerel para birimindeki yüksek enflasyon oranı nedeniyle sert önlemler almaya başladı. Bu önlemler arasında en göze çarpanı ise  enflasyon ile mücadele için ABD dolarına getirilen yeni% 35 dolarlık vergi oldu.

Arjantin halkı da, Merkez Bankasının sert önlemlerine karşı kendilerini korumak ve ani fiyat artışlarına karşı ayakta durabilmek için ABD Doları biriktirmeye başladı. Ancak dolar ile ilgili ülkede yeterli rezervi bulunmaması ve bunun farkında olan vatandaşların farklı seçeneklere yönelmesine neden oldu.

Halkın bu hamleler için bulduğu en önemli girişim kripto paralara yönelmek oldu. Ülkede vergi açıklaması yapıldıktan kısa bir süre sonra, stablecoin kripto para işlem hacimlerinde kayda değer bir artış yaşandı. Ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarındaki stablecoin’ler, ABD doları için iyi bir alternatif arayan Arjantinliler arasında favori haline geldi. Artık elindeki paraların değerinin düşmesinden endişe duyan vatandaşlar yatırımlarını güvende buldukları borsalardaki stablecoin’lere kaydırmaya başladı. Ülkede fiziksel dolar azlığı ve yerel para biriminin değersizleşmesi insanların alışverişlerinde de stablecoin kullanmaya başlamasına neden oldu. Bu sayede ülkede kripto paralar son günlerde popüler hale geldi ve insanların kripto paralara olan ön yargısı da bir bakıma azalmış oldu.

Dolar Talebi Patladı

Ülkede, ABD dolarına olan talep bu yıl % 900 oranında arttı ve merkez bankası arzını tekeline aldı. Yayınlanan haberlere, Arjantin’de ABD doları satın alan insan sayısının Nisan 2020’de 435.000 iken aynı yılın Ağustos ayında 5 milyona çıktığını gösteriyor.

Arjantinli FM&A firmasının ekonomist ortağı Fernando Marull, ABD dolarına olan bu yüksek talebi sınırlamamanın sonuçlarının ülke için felaket olabileceğini söyledi. Marull’a göre, ekonomik çöküntü bu şeklide devam ederse Arjantin Merkez Bankası ayda 1,1 milyar ABD doları dağıtmak zorunda kalabilir. Ağustos ayında 8 milyar dolar olan dolar rezervi göz önüne alındığında, dolar talebini kısmak için hûkümetin sert hamleler alması kaçınılmaz bir geçek haline geldi. 

Yakında ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarında farklı stablecoin’lerin listelenmesi ve çeşitliliğin artması beklenen bir gelişme olacaktır.

Diğer Stablecoin Haberleri İçin: Stablecoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.