Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41407.93
5.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2243.53
3.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.38
0.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229
0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Blockstream, Macquarie Group İle Ortak Oldu!

Blok zinciri teknoloji şirketi ve Bitcoin madencilik hizmeti veren Blockstream, sıfır karbon projesi için Macquarie Group ile ortak oldu!

Clock
Paylaş
Blockstream, Macquarie Group İle Ortak Oldu!

Blokcstream’in web sitesindeki blog gönderisine göre, kripto para madenciliğin tükettiği enerji ve kirlettiği havadan dolayı çıkan tartışmalar devam ederken, blok zinciri teknoloji şirketi ve Bitcoin madencilik hizmeti veren Blockstream, Avustralya merkezli finansal hizmetler devi Macquarie Group ile ortak oldu. İki büyük şirket ortaklaşa olarak havayı daha az kirleten yeni bir sıfır karbonlu Bitcoin madencilik tesisi kurmak için kolları sıvadı.

728×90 muhabbit - Blockstream, Macquarie Group İle Ortak Oldu!300x250 muhabbit - Blockstream, Macquarie Group İle Ortak Oldu!

Web sitesindeki bilgilere göre ortakların sıfır karbon projesi için ilk deneme yeri ABD olacak. Blockstream, operasyonu yenilenebilir enerji yoluyla güçlendirmek için Macquarie’nin yaptığı çevre dostu yatırımların deneyimlerinden yararlanacak gibi görünüyor. Bunun dışında ikilinin hangi yenilenebilir enerji kaynağını kullanacağı konusunda herhangi bir detay verilmediğini de belirtmek gerekir.

Blockstream CEO’su Adam Back bir basın açıklamasında şunları söyledi:

Macquarie’nin geleneksel altyapı yatırımında deneyimi var. Bunun yanında Macquarie, emtia ve enerji piyasalarına daha önce yatırım yapan bir şirket. Blok zinciri teknoloji şirketi ve Bitcoin madenciği hizmeti veren Blockstream ile Bitcoin tabanlı teknoloji çözümleri üreterek, sıfır karbon madencilik projemize iyi bir başlangıç yapacağımızı düşünüyorum.

Blockstream bir süredir alternatif enerji çözümlerini keşfetmeye ilgi duyuyor. En son ABD’de açık kaynaklı, güneş enerjili bir Bitcoin madencilik tesisi geliştirmek için ödeme devi Square ile ortaklık kurmuştu. Projenin açık kaynaklı olmasının sebebi; sektörde temiz enerjinin benimsenmesine yardımcı olmak ve projeden elde edilen bilgileri daha geniş topluluklara yaymak. Blockstream’in bilgi paylaşarak bu sektörü geliştirmeye çalışması da göze çarpan detaylardan birisi.

Bununla birlikte Blockstream, yenilenebilir enerji optimizasyonu seçeneklerini keşfetmek için Norveçli Aker ile de ortaklık kurmuştu.

Kripto Para Madenciliği Doğayı Kirletiyor Mu?

Kripto para birimlerinin çevreye etkisi, Tesla CEO’su Elon Musk’tan sonra popüler bir konu haline geldi. Elon Musk, çevresel endişelerini öne sürerek şirketinin Bitcoin’i kabul etme planlarından vazgeçtiğini açıkladıktan sonra, endüstride son derece tartışmalı bir konu olmaya başladı.

Bu konu Çin hükümetinin Bitcoin madenciliği üzerindeki baskısı ile birlikte kripto para madencilerine zor günler yaşattı. Genel endişe, PoW blok zincirleri olarak bilinen Bitcoin gibi ağların üzerinden nasıl madencilik işlemi yapıldığı ile ilgilidir. Blok zincirindeki işlemlerin doğrulanmasına katkıda bulunan ağ katılımcıları, BTC ile ödüllendirilir. Bu hesaplamaların karmaşık kriptografik doğası nedeniyle, son derece fazla enerji harcayan bir süreç olarak görülür.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar