Muhabbit

Blok Zinciri Dünyasında İlk FPS Oyunu Çıkmaya Hazırlanıyor

Bilinmeyen bir gezegende başka insanlara karşı savaşarak tek başınıza hayatta kalmaya çalışın!

Blok zinciri üzerinde birçok oyun oluşmaya başladı. Bunlar şu ana kadar genellikle kart oyunları ve inşa etme oyunları üzerine yoğunlaşmıştı. Ancak blok zinciri için yeni bir oyun modeli geliyor: First-Person Shooter (FPS).

FPS deyince akla birçok oyun geliyor. Ancak en unutulmazları arasında tabii ki akla Counter Strike ve Medal of Honor geliyor. Bu çok tutulan oyun tarzı, sonunda blok zinciri için de hazırlanıyor.

Blok zincirinde çıkan oyunlar şu ana kadar hep 2D oldu. Büyük yatırımlar alan bu oyunlar gelişti ve bazıları GameFi dünyasının en çok para kazandıranı oldu.

FPS oyunu Epic War

Epic War ilk blok zinciri tabanlı FPS oyunu olacak. Bu oyun Triple-A grafiklerine ve sanal gerçeklik (VR) sistemine sahip free to play to earn (F2P2E) modelinde bir metaverse oyunu olacak.

Oyun Epic War evreninde geçecek ve zamanla çizgi roman ve film içerikleriyle daha da genişleyecek. Peki bu oyunu dikkat çekici yapan nedir?

Oyun Kepler-22B adı verilen bir gezegende geçecek. Gezegen birçok farklı cins yaratıklar ile çevrili durumda. Bu gezegen üzerinde ise battle royale (son hayatta kalan kazanır), takım savaşları (8v8) ve 3 farklı seviyede boss savaşları olacak.

https://twitter.com/the_epic_war/status/1501815116471279616

Savaşlarda başka oyunculara karşı savaşırken bir yandan gezegendeki yaratıklar ile de savaşmanız gerecek.

Oyunun kendi içinde kullanılacak olan paranın ismi Epic War token ($EWAR) olacak. Bu token ile oyun içi karakter, silah, kıyafet, savaş haritaları ve NFT olarak eşyalar alınabilecek. Ayrıca elinde bu tokenı tutan kişiler gelecek projeler hakkında karar vermede söz sahibi olabilecekler.

EWAR tokenları kazanılan oyunlardan elde edilebilecek. Ya da pazarda satılan eşyalardan elde edilebilir.

Sezon bazlı olacak oyunda, her sezon sonunda kazananlar da kaybedenler de NFT kazanacak. Kazanılan NFT’ler silah, kıyafet veya harita olabilir.

Epic War’ın oyun motoru, C++ kodları kullanılarak hazırlanmış ve Unity Engine ile güçlendirilmiştir.

Oyunun beta versiyonunun 2022 Mart ayı içinde çıkması planlanıyor. Beta versiyonda PvE ve PvP modları olacak. Oyunun tokenı EWAR’ın da 2022’nin 2. çeyreğinin sonuna kadar çıkması planlanıyor. Oyunun tam sürüm çıkması ise 2022’nin 3. çeyreği olarak ayarlanmış. Aynı zamanda 3. çeyrekte çoklu zincir entegrasyonunun tamamlanması bekleniyor.

Çoklu zincir entegrasyonu tamamlandığında oyunun BNB, Solana, Polygon ve Near zincirlerini destekleyecek.

Uzun vadede oyun VR desteğini tam anlamıyla kullanarak büyük bir metaverse evreni kurmayı planlıyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version