Muhabbit

ALTCOIN

Bloomberg’e Göre, ABD Adalet Bakanlığı Tether Hakkında İnceleme Başlattı!

ABD Adalet Bakanlığı’nın şirket hakkında soruşturma başlattığı söyleniyor.

Clock
Paylaş
Bloomberg’e Göre, ABD Adalet Bakanlığı Tether Hakkında İnceleme Başlattı!

Bloomberg tarafından 26 Temmuz tarihinde yayımlanan bir habere göre, ABD’li yetkililerin Tether’in yöneticilerinin banka dolandırıcılığı yapıp yapmadığını araştırdığı söyleniyor.

Habere göre, Adalet Bakanlığı, Tether’in bankalardan işlemlerin kripto paralar ile bağlantılı olduğunu gizleyip gizlemediğini inceliyor. Soruşturmanın, Tether’in daha olgunlaşma aşamasında olduğu yıllar önce meydana gelen işlemlerine odaklandığı belirtiliyor.

Bloomberg, kaynaklarından birinin, Adalet Bakanlığı’nın alıcılara bir soruşturmanın hedefi olduklarını bildiren mektuplar gönderdiğini söyledi. Kaynaklar ayrıca, konu ile ilgili olarak bir dava açılıp açılmayacağına dair bir kararın yakında verilebileceğini ve nihayetinde üst düzey Adalet Bakanlığı yetkililerinin suçlamaların garanti edilip edilmediğini belirleyeceğini belirtiyor.

Bloomberg haberine göre, Adalet Bakanlığı’nın Tether’in hangi spesifik işlemini araştırdığı tam olarak açıklanmadı. Bununla birlikte, New York Başsavcısı’nın bu yılın başlarında yayınlanan Tether raporu, yetkililerin hangi konuyu incelediği hakkında potansiyel bir ipucu sunuyor. 

Bilindiği üzere Tether uzun süredir, stablecoin USDT’lerin tam anlamıyla 1:1 oranında desteklenmediği ile ilgili olarak çıkan suçlamalarla mücadele ediyordu. Kripto para piyasasını hayli meşgul eden Tether konusu zaman zaman yatırımcıların karşısına çıkmaya devam ediyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar