BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bloomberg’e Göre SEC Her An Vadeli Bitcoin ETF’si Onaylayabilir!

İddiaya göre, SEC her an onay verebilir!

Yayın:

-

btc etf

Bloomberg’ün haberine göre, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) çok yakın bir zamanda ilk kez olmak üzere bir vadeli Bitcoin ETF’sine onay verecek.

Gece yayımlanan haberde, konuya vakıf olan kişilere atıfta bulunularak ABD düzenleyici biriminin “ürünlerin gelecek hafta içerisinde ticarete başlamasını engellemesinin muhtemel olmadığı” ifade edildi. Haber, SEC’in sosyal medya platformu Twitter’da yatırımcıları eğitmek amacıyla açtığı bir hesaptan paylaşılan tweet sonrasında yapıldı.

Tweet’te “Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine sahip bir fona yatırım yapmadan önce, potansiyel riskleri ve avantajları dikkatlice tarttığınızdan emin olun.” şeklinde bir uyarı yapılıyordu.

bybit 300x250 - Bloomberg'e Göre SEC Her An Vadeli Bitcoin ETF'si Onaylayabilir!

İlk Olacak!

SEC’in Bitcoin ETF’si inceleme listesinin uzunluğu herkes tarafından bilinmekte. Şu zamana dek direkt olarak kabul edilen bir Bitcoin ETF’si bulunmamakta. SEC, gelen Bitcoin ETF’lerini ya reddediyor ya da inceleme altına alıp senelerce cevaplamıyor. Bloomberg’e ismini vermek istemeyen kaynağı, bu durumun artık değişeceğini tüm kripto para sektörüne müjdeledi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın ataması ile SEC’in başına gelen Gary Gensler, bir süredir vadeli işlem sözleşmeleri tabanlı olan Bitcoin ETF’lerinin kabulü ile alakalı olarak açıklamalar yapıyordu. Bloomberg’ün haberi ile kısa bir süre içerisinde bu açıklamaların aksiyona dönüşeceği düşünülüyor.

Bitcoin Fiyatı Yükseldi!

1Jf8vaqk - Bloomberg'e Göre SEC Her An Vadeli Bitcoin ETF'si Onaylayabilir!
Bitcoin 1 günlük fiyat grafiği

Lider kripto para birimi Bitcoin, bu haberden sonra ani bir fiyat yükselişi yaşadı. TradingView’in teknik analiz kısmında “güçlü al” sinyalleri veren Bitcoin, şu anda (15 Ekim 2021/19:03) 60 bin dolardan işlem görmekte.

bitcoin guclu al 15 ekim 1200x558 - Bloomberg'e Göre SEC Her An Vadeli Bitcoin ETF'si Onaylayabilir!

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit

Trend Haberler