Muhabbit

BITCOIN

BMW Kore, Blockchain Destekli Ödül Programı Başlatacak!

BMW Kore, müşterilerine yeni bir hizmet sunuyor!

Clock
Paylaş
BMW Kore, Blockchain Destekli Ödül Programı Başlatacak!

BMW Kore müşterileri, yakında BMW Vantage adlı yeni bir üyelik planının parçası olarak token ödülü alacak!

Korea Times, 7 Ekim’de BMW Kore’nin yeni planı deneyen ilk şube olduğunu ve bunu 2020 sonuna kadar ülkede tamamen başlatmayı hedeflediğini bildirdi.

Puan tabanlı ödül programı, katılımcı müşteriler için tokenları güvenilir bir şekilde tahsis etmek ve izlemek için blockchain teknolojisini kullanıyor. Açıklamalara göre, yeni BMW modellerini ilk kez satın alan müşteriler 300.000 ila 500.000 puan kazanacaklar. BMW X1, X2 ve BMW 1, 2 serisi otomobiller ise 600.000’e kadar puan verecek. Yeni BMW 5 ve 6 serisi otomobiller ise 900.000’e kadar puan ile müşterilerini bekliyor. BMW araçları geri satın aldığında ise, müşteriler araçlarının değerine göre ekstra puanlar kazanacak.

BMW otomobilleri satın almak, puan kazanmanın tek yolu değil. BMW Kore, kullanıcıların puan kazanabilecekleri oyun ve sosyal üzelliklere sahip bir uygulama çıkardı. Genel olarak, puana dayalı planın amacı sadık kullanıcılara otomobil bakımı ve diğer BMW hizmetlerinde indirim sağlamak olacaktır. Ayrıca, programa daha üst düzey üyeliğe sahip olanlar için şirket, onları BMW tarafından düzenlenen etkinliklere davet etme sözü veriyor.

Geçtiğimiz yıllarda BMW, hem müşteriye yönelik hem de işletmeler arası operasyonlar için blockchain çözümleri kullanmaya başladı. Mobility Open Blockchain Initiative’in kurucu ortağı olan üretici, Hyperledger, IBM ve IOTA gibi yüksek profilli blockchain geliştiricileri ve teknoloji firmaları ile işbirliği yaptı.

Mart ayında BMW, tedarik zinciri çözümü PartChain’i 2020’de 10 tedarikçiye sunmayı planladığını duyurdu.

2018’in başlarında otomobil üreticisi, sürücüleri kiralanan araçlarda kilometreyi takip etmeye teşvik etme amacı ile törenize edilmiş bir ödül sistemi deniyordu.

Blockchain Kullananan Tek Üretici BMW Değil

Geçtiğimiz aylarda, ünlü lüks süper spor otomobil üreticisi Lamborghini, müşterilerine blockchain teknolojisi ile geliştirilmiş bir pul satışı yapmıştı. Bu satışın amacı, üretilen her pulun benzersiz olması ve ürünlerin orijinalliğinin kanıtlanmasıydı. Koleksiyon değeri yüksek olan pullar, onları satın alan kullanıcılar tarafından dijital ortamda saklanabilir, satılabilir ve takası yapılabilir konumda.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar