Muhabbit

BNB Chain ve Google Cloud Partnerlik Kurdu!

Google’ın blok zinciri teknolojisine yönelimi devam ediyor. Son haber BNB Chain ve Google Cloud için geldi. İşte partnerliğin detayları.

google

google

Binance’in akıllı kontrat altyapılı blok zinciri platformu BNB Chain, Google Cloud ile partnerlik kuruyor. Kurulan partnerlik ile birlikte Web3 ve blok zinciri girişimlerine teşvik ve destekler sağlanacak.

Hali hazırda BNB Chain üzerinde ürün ve hizmetler geliştiren girişimciler, bundan böyle Google Cloud’a ait ölçeklenebilir, güvenli ve açık kaynaklı altyapıyı da kullanabilecekler.

İlginizi çekebilir: Google’ın Blockchain Teknolojisine Olan Yatırımları Milyar Doları Aştı!

BNB Chain Projelerinin Tamamı Faydalanacak

Merkeziyetsiz finans (DeFi), metaverse, blok zinciri oyunları ve NFT gibi sektörlerde geliştirilen BNB Chain üzerindeki 1.300’den fazla merkeziyetsiz uygulama (dApps), Google Cloud’ın da desteği almaya başlayacak.

BNB Chain üzerindeki bu projeler, Google Cloud’ın sunduğu veri şifreleme ve gerçek zamanlı zincir üzeri analizlerden faydalanabilecek. Ayrıca tüm projelerin ölçeklendirilmesi yeşil enerjiye sahip Google Cloud bulut altyapısı ile sağlanabilecek.

BNB Chain üzerinde var olan projelerin edineceği faydaların yanında kurulan partnerlik ile birlikte; BNB Chain ekosisteminde girişimler yapmak isteyen Web3 geliştiricileri de Startups Cloud Program’a (Girişimci Bulut Programı) erişim sağlayacaklar.

Daha fazla Google haberi için buraya bakabilirsiniz.

Google Cloud Avantajları

Startups Cloud Program ile erken aşama girişimcileri, projelerini yaratmak ve geliştirmek için Google Cloud hizmetlerinden 2 yıla kadar ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar.

Ayrıca Web3 geliştiricileri; Google Cloud Startup Success takımı ile bağlantı kurarak deneyimli kişilerden veri yönetimi, veri analitiği, yapay zeka, özdevimli öğrenme ve güvenlik konularında mentorluk hizmeti de alabilecekler. Web3 workshop’ları, Google Cloud eğitimleri ve sertifikasyon hizmetleri de girişimciler için diğer erişim olanakları olacak.

BNB Chain; BNB Beacon Chain ve BNB Smart Chain’in entegrasonu ile birlikte Şubat 2022 tarihinde kuruldu. Blok zinciri ağı, Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu olarak çalışıyor ve çok zincirli ekosistem geliştirmeleri için geliştiricilere altyapı sağlıyor.

Daha fazla Binance haberi için buraya bakabilirsiniz.

Daha fazla Web3 haberi için: Web3 Haberleri

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version