Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39383.67
1.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2158.62
3.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.29
1.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.2
-0.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Borsalardaki Bitcoin Miktarı 6 Ayın En Düşük Seviyesinde!

Borsalardan cüzdanlara akış devam ediyor.

Clock
Paylaş
Borsalardaki Bitcoin Miktarı 6 Ayın En Düşük Seviyesinde!

Borsalarda bulunan Bitcoin miktarı, 6 ayın en düşük seviyesine gerilemiş durumda. Son dönemde pek çok kez tekrar ettiğimiz bu cüzdanlara olan akış, borsaların cüzdanlarında önemli bir azalmaya sebep olmuş görünüyor.

Screenshot 1 10 - Borsalardaki Bitcoin Miktarı 6 Ayın En Düşük Seviyesinde!

728×90 muhabbit - Borsalardaki Bitcoin Miktarı 6 Ayın En Düşük Seviyesinde!300x250 muhabbit - Borsalardaki Bitcoin Miktarı 6 Ayın En Düşük Seviyesinde!

Glassnode’dan aldığımız son verilere göre borsalarda bulunan Bitcoin (BTC) miktarı 2,328,000 seviyelerinde bulunuyor. Son dönemde borsalardan çıkışların artması ile birlikte Bitcoin tarafında yeni cüzdan sayısında önemli bir artış gerçekleşmişti.

Aynı zamanda 0.1 BTC ve üzeri Bitcoin tutan cüzdanların sayısındaki önemli artış ise analistler tarafından yeni yatırımcıların uzun vadede tutmak için Bitcoin aldığı fikri ortaya atılmıştı.

Aktif Cüzdan Miktarı Düşüşte

Bitcoin tarafında ise Mart ayında önemli bir yükseliş gösteren aktif cüzdan miktarı da düşüşüne devam ediyor. 13 Mart’ta yaşadığımız satış dalgasından, uzun zamandır Bitcoin tutan cüzdanların etkilenmediğini belirtmiştik.

13 Mart’tan bugüne ise bu cüzdanların sayısında bir artış görülmekte.

gr - Borsalardaki Bitcoin Miktarı 6 Ayın En Düşük Seviyesinde!

 

Grafikte de görüldüğü üzere satış dalgasında hareket gören cüzdanlar kısa dönem yatırımcıları. 6 ay ila 12 arası ve üzeri dönemde hareket görmemiş cüzdanlar satış dalgasında da hareket görmemiş. Son 1 buçuk aylık süreçte ise kısa dönemde hareket görmüş cüzdanlarda da aktivite düşüklüğü görülmekte. Düşüş döneminde alım yapmış cüzdanlar şimdilik bir hareket görmemiş.

Bu durum da borsalardan cüzdanlara olan akışı destekler nitelikte.

24 Saat İçerisinde Borsalara Akış Miktarı Ne Durumda

Son 24 saat içerisinde borsalara transfer edilen Bitcoin miktarı yaklaşık 170 milyon $ değerinde. Borsalardan çıkış ise 165 milyon $ civarında seyretmekte.

Tether USD (USDT) tarafında ise borsalara 140 milyon $’lık bir transfer söz konusu. 130 milyon $’lık çıkış sonucunda borsalardaki USDT miktarında 10 milyon $’lık bir artış ortaya çıkmakta.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar