Muhabbit

Borsaların Dolaşımında Bulunan Bitcoin Miktarı Azalıyor!

Borsalarda bulunan BTC’ler azalıyor.

Bitcoin

bitcoin

Elde ettiğimiz bilgilere göre, kripto para borsalarında bulunan Bitcoin miktarı gün geçtikçe azalıyor.

CryptoRank’ın attığı bir tweete göre, toplam Bitcoin arzının %6.3‘ü kripto para borsalarında bulunuyor. Bu yüzde, toplamda 1.3 milyon BTC’ye tekabül ediyor.

Dolaşımda bulunan BTC’lerin azalması yeni bir durum değil, Bitcoin’in blok ödüllerinin yarılanmasından bu yana bu istatistik azalmaya devam ediyor. Borsalarda bulunan Bitcoinler geçtiğimiz yıldan bu güne kadar nispeten yavaş bir şekilde düşüş gösteriyor.

2020 yılına bakacak olursak, Aralık ayında borsalarda bulunan BTC miktarı, toplam arzın %9.5’ini oluşturuyordu. Bu yüzde, 2020 yılının Temmuz ayında %7.3’e kadar düştü.

Coinbase Bitcoin Cüzdan Hakimiyeti Düşüyor!

Bununla birlikte Coinbase’in Bitcoin cüzdan hakimiyeti de düşüş gösteriyor. ABD menşeli borsa, diğer borsaların toplamından daha fazla BTC bulunduruyordu. Fakat son zamanlarda bu istatistik %50.52’den %40.65’e kadar düşüş gösterdi.

Borsalarda bulunan BTC miktarının düşüş göstermesinin en büyük sebebi olarak güvenlik faktörleri öne sürülüyor. Bildiğiniz gibi kripto para piyasasında “senin cüzdanın değilse, Bitcoin’lerin senin değildir” gibi bir söylem var.

Bu söylemin popülerleşmesi ile birlikte çoğu kullanıcı, kripto paralarını kendi şahsi cüzdanlarında saklamaya başladı.

Glassnode’un yaptığı bir araştırmaya göre, Tüm BTC arzının %24.6’sı 47.000 $ fiyatının üstünden satın alınmış durumda.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version