Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Brave Uçtan Uca Şifreli Görüntülü Arama Servisini Duyurdu!

Yeni şifreli görüntülü konuşma servisi kişiler arasında şifreli, güvenlik zaafiyeti olmayan video görüşmeleri sağlayacak.

Clock
Paylaş
Brave Uçtan Uca Şifreli Görüntülü Arama Servisini Duyurdu!

Kripto topluluğunda da oldukça sevilen ve kullanılan tarayıcı Brave, uştan uca şifreli görüntülü konuşma servisini duyurdu.

Basic Attention Token (BAT) destekli tarayıcı gizlilik ve reklam engelleme özellikleri ile öne çıkarken, aynı zamanda BAT ödülleri le kullanıcılarına da düzenli olarak ödeme yapmakta.

Yeni şifreli görüntülü konuşma servisi kişiler arasında şifreli, güvenlik zaafiyeti olmayan video görüşmeleri sağlayacak. Tarayıcı üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilecek görüşmeler, Brave Nightly üzerinde test edilebilmekte.

Coronavirus sebebiyle kullanımı oldukça artan ve popülerlerşen servisler, geçtiğimiz dönemde gizlilik ile ilgili problemler ile karşı karşıya kalmıştı. Bu servisler içinde en büyük çıkışı yakalayan ise Zoom olmuştu.

Gizlilik Konusunda Eleştirildi

Video konferans servislerinin kullanımın artması ile birlikte gizlilik sorunlarının ortaya çıkışı ile Zoom, eleştirilerin odağı haline gelmişti. Bu sebeple SpaceX gibi birçok şirket, çalışanlarına konferanslar için Zoom kulanmayı yasaklamış, hatta bazı şirketler daha ileri giderek çalışanlarının Zoom uygulamalarını kaldırmasını talep etmişti.

Benzer bir uçta uca şifreleme özelliği getireceğini belirten Zoom’dan önce Brave şifreleme özelliğini platforma getirmiş durumda.

Brave Büyüyor

Mart ayında açıkladığı rakamlarda sadece bir ay içinde 1 milyon yeni kullanıcıya ulaştıklarını belirten Brave yetkilileri, kullanıcı tabanının sürekli olarak genişlediğini belirtiyor.

Kripto para borsası Binance ile gittikleri ortaklık sonrasında, Brave üzerine bir “Binance Widget“ı da eklenmişti. Bu sayede kullanıcılar websitesine gitmeden bazı temel işlevleri yerine getirebilmeye başlamıştı.

Reklam izleyerek BAT Token kazanabileceğiniz tarayıcı, sizlere izlediğiniz reklamlar karşılığında aylık olarak ödeme yapmakta. Ek olarak tarayıcı tarafından sunulan gizlilik özellikleri de kullanıcılar tarafından tercih edilme sebebi olarak öne çıkmakta.

Siz hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar