Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39325.67
1.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2154
3.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.17
0.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $227.1
-0.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

BTC Markets, Finansal Hizmetler Lisansı Alan İlk Avustralyalı Kripto Para Şirketi Oldu!

Avustralya merkezli kripto para borsası BTC Markets, ülkede finansal hizmetler lisansı alan ilk kripto para şirketi oldu

Clock
Paylaş
BTC Markets, Finansal Hizmetler Lisansı Alan İlk Avustralyalı Kripto Para Şirketi Oldu!

Avustralya’daki kripto para şirketlerinin lisans alması şu anda gerekli olmasa da BTC Markets, diğer lisansları alabilmek ve yaklaşan düzenlemelere hazırlıklı olmak için finansal hizmetler lisansı aldı.

Avustralya merkezli kripto para borsası BTC Markets, ülkede finansal hizmetler lisansı alan ilk kripto para şirketi oldu. Lisans, ülkenin mali düzenleyicisi olan Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) tarafından BTC Markets’in alt şirketi olan BTCM Payments’e verildi.

728×90 muhabbit - BTC Markets, Finansal Hizmetler Lisansı Alan İlk Avustralyalı Kripto Para Şirketi Oldu!300x250 muhabbit - BTC Markets, Finansal Hizmetler Lisansı Alan İlk Avustralyalı Kripto Para Şirketi Oldu!

Avustralya Finansal Hizmetler (AFS) lisansı, şirketin, finansal ürünler için tavsiye vermesine, anlaşma yapmasına ve bir pazar oluşturmasına izin verir.

Kripto para ve dijital varlık şirketleri, ülkedeki düzenleme eksikliği nedeniyle hizmet vermek için bir lisans almalarına ihtiyaç yok ancak BTC Markets, müşterilerine yeni ürünler sunarken geleneksel finans ve kripto para arasındaki boşluğu daha hızlı bir şekilde doldurulmak istiyor.

Ağustos 2020’de AFS lisansı için başvuran firma, iki yıllık bir bekleyişin sonunda lisansı alabildi.

BTC Markets, bilgi güvenliği yönetimi için de Uluslararası Standardizasyon Örgütü’nden (ISO) sertifikaya sahip. Ayrıca şirket, ülkenin kripto para endüstrisi kuruluşu Blockchain Australia tarafından onaylanmıştır.

BTC Markets CEO’su Catherine Bowler, lisansı yaklaşan düzenlemelere hazırlıklı olmak için aldıklarını ve bir Sistem ve Organizasyon Kontrolleri (SOC) sertifikası almayı da hedeflediklerini söyledi.

CoinGecko’ya göre BTC Markets, günlük 4,7 milyon ABD doları hacmiyle Avustralya kripto para endüstrisinde önemli bir borsa haline geldi.

Avustralya Vergi 1200x600 - BTC Markets, Finansal Hizmetler Lisansı Alan İlk Avustralyalı Kripto Para Şirketi Oldu!

Avustralya Borsasında Kripto Para ETF’leri Listeleniyor!

Kripto para tabanlı borsa yatırım fonlarının (ETF) sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak 2 kripto para ETF’si daha 6 Haziran 2022 Pazartesi günü Cboe Avustralya borsasında listelendi.

Kanada merkezli 3iQ Dijital Varlık Yönetimi iki adet spot ETF, 3iQ Coin Shares Bitcoin (BTC) tabanlı ETF ve 3iQ CoinShares Ether (ETH) tabanlı ETF’yi piyasaya sürdü.

Avustralya’da listelenen fonların her ikisi de Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda (TSX) listelenen Kanada ETF’lerinden besleniyor. Kanadalı ETF’ler, belirli BTC ve ETH varlıklarını soğuk cüzdanlarda Gemini kripto para borsasında tutuyor.

Bir kripto para ETF’sinin çalışması için, ETF’yi bir borsada listeleyen şirketin, temel olarak alınan kripto paranın sahipliğini taşıması gerekir. Bu işlemle beraber, yatırımcılar borsada işlem gören fondaki hakları için bir hisse satın alır.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para ETF’lerinin Özellikleri Nelerdir?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar