Muhabbit

BtcTurk Erişim Sorunu Devam Ediyor!

Türkiye’nin en eski kripto para borsalarından biri olan BtcTurk’de dün akşamdan bu yana erişim sorunu yaşanıyor.

BtcTurk

BtcTurk

Türkiye’nin en eski kripto para borsalarından olan BtcTurk’de dün itibarıyla (23.01.2022) erişim sorunu yaşanmaya başlamıştı. Merak uyandıran bu gelişme Türk yatırımcılar tarafından araştırılmaya devam ediliyor.

CEO Kerem Tibuk Açıklama Yaptı

Haberin yazıldığı şu dakikalarda (08:45, 24.01.2022) BtcTurk sitesine erişim hala yapılamıyor. Dün akşam BtcTurk Twitter destek sayfasından yapılan açıklamada Microsoft Azure kaynaklı bir sorun olduğu bildirilmiş ve mühendislerin çalışmalara devam ettikleri söylenmişti. Yaşanan teknik aksaklık nedeni ile BtcTurk CEO’su Kerem Tibuk da Twitter hesabından bir açıklama yapmış ve endişelenecek bir durum olmadığını yazmıştı.

BtcTurk ile ilgili daha fazla haber için buraya bakabilirsiniz.

Kullanıcılar “503 Hatası” Alıyor

Yaklaşık 4 milyon kullanıcısı olan BtcTurk’ün web sitesine giriş yapıldığında, karşımıza erişim kesintisine dair özet bir bilgi çıkıyor. Teknik sorunların ne zaman çözüleceği ise kullanıcılar için merak konusu oldu.

Web sitesi girişi mümkün olmamakla beraber mobil girişlere de kısıtlandırma getirilmiş durumda. Uyarı metninde, servis sağlayıcılarından kaynaklı teknik bir aksaklık olduğunu ifade eden ekip, konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalara devam ettiklerini söylüyor.

Platforma giriş yapmayı deneyen kullanıcılar “503 Hatası” alıyorlar. Platformda yatırımları olan kullanıcılar kaygılı bir bekleyiş içerisinde. Umuyoruz ki en yakın zamanda BtcTurk ilgili sorunları çözüme kavuşturur ve kullanıcılar varlıklarına erişebilirler.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version