BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Bu Borsada DeFi Tokenleri Teminat Olarak Kullanılabilecek!

Hong-Kong merkezli olarak kurulan türev işlem borsası, türev işlem borsalarında bulunan temel iki sorunu çözmeyi hedeflemekte.

Yayın:

-

acdx türev işlem borsası

Yeni türev işlem borsası ACDX, önümüzdeki ay beta sürümde işlemlere başlıyor.

Eski OKEx COO’su Andy Cheung tarafından kurulan ACDX, Şubat ayından ber, geliştirilmeye devam etmekte. Hong-Kong merkezli olarak kurulan türev işlem borsası, türev işlem borsalarında bulunan temel iki sorunu çözmeyi hedeflemekte.

Cheung tarafından belirtilen ana sorunlar ise inovasyon ve şeffaflık.

BitMEX bundan 4 yıl önce “Perpetual Swap” ürünü tanıtmıştı. O günden bugüne “swap” halen en popüler türev işlem ürünü olarak öne çıkmakta. Sebebi ise “Perpetual Swap”sonrasında yeni bir ürün geliştirilmemiş olması.

Farklı ürünler geliştireceğini ve piyasaya süreceğini belirten ACDX, tüm kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik olabilecek ve risk iştahını tam anlamıyla karşılayabilecek ürünler peşinde olduklarının altını çizmekte.

Ürünlerden ilki ise “Dynamic Leveraged Contracts” olarak geçmekte. Kullanıcıların “bull” ve “bear” kontratların alıp satabileceğini belirten Cheung, kontratların net bir likidasyon fiyatı olacağını özellikle belirtmiş durumda.

Yeni yöntem ile birlikte karmaşı hesaplamaların ortadan kalkacağı belirtilirken, kullanıcıların hangi fiyatta likide olacaklarını net şekilde bilecekleri açıklanmış durumda.

Benzer şekilde “Index Contracts” ürünleri de sunacaklarını belirten Cheung, birden fazla teminat tarafından desteklenebilecek kontratlar da bulunacağını açıkladı.

Teminat olarak DeFi tokenlerini de ekleyeceğiz.

Şeffaflık

Şeffaflık tarafında “endüstri için yeni standartlar” getireceklerinin altını çizen Cheung, bu standartları kontratların tüm detaylarının, piyasa kurallarının ve alım-satım maliyetlerinin oldukça basit şekilde açıklanması ile sağlayacaklarını açıkladı.

Yeni Yönetişim Tokeni Geliyor

Platformda merkezi ve merkezsiz borsa deneyimini bir arada sunabilmek adına ACDX’in yönetişim tokeni de olacağı da açıklanmış durumda. Platform tokeninin adı ise ACXT olacak.

ACXT’in toplam arzı 50 Milyon adet olacak. Arzın yüzde 20’si ise yıl içerisinde yapılacak satışlar ile dağıtılmış olacak. Satışın ise 8-10 Milyon $ aralığında olması planlanmakta.

Arzın yüzde 30’u likidite sağlayıcılar için saklanacak, geriye kalan yüzde 50 ise ACDX platformunu geliştirmek adına rezerve edilecek.

Token modelinin halen ideal olmadığını belirten Cheung, ilerleyen dönemde ideale daha yakın modellerin ortaya konabileceğini açıkladı.

Hedef İlk 10

Platformun ilk hedefi ise bir yıl içerisinde ilk 10 türev borsasının arasına girebilmek. Hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar için bir platform hazırladıklarını belirten yetkililer, hedeflerine kısa süre içinde ulaşmayı hedeflemekte.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Ledger O Sorunu Çözemezse Sıkıntı Derken, ÇÖZDÜ!

Kripto para cüzdanı Ledger, büyük bir güvenlik açığıyla karşı karşıya geldi.

Yayın:

-

SON DAKİKA! Ledger Kullanıcılarına Kötü Haber! İFŞA OLDUNUZ!

Popüler kripto para cüzdanlarından Ledger yine bir sorunla karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğradığını, müşterilerinin e-posta adresleri ile kişisel bilgilerinin maalesef ki sızdırıldığını açıklamıştı.

Üzerinden çok geçmeden Blockchain araştırmaları ile adından söz ettiren Monokh, yeni bir rapor yayınladı. Ledger’ın şu zamana dek ortaya çıkan sorunları ve sorunları ele alış şeklini kronolojik bir şekilde sıralayan Monokh, bir sorunun hâlâ çözülmediğine işaret etti. İddiaya göre sözü edilen sorun Ledger’a bildirildi lakin hâlâ çözülebilmiş değil şeklinde bir açıklama yapıldı.

Sorun cüzdan sahibinin Bitcoin Fork’larından (Litecoin, Bitcoin Cash) gönderme yaparken elindeki Bitcoin’lerin de gittiğini görememesi. Yani cüzdan sahibi Litecoin için işlem yaparken aynı zamanda Bitcoin mainnet’inin kilidini de açmış oluyor. Normal şartlar altında farklı uygulamaların da ulaşamayacağı bilgilere ulaşmasının önü açılıyor.

Sorun Çözüldü!

Kripto para topluluklarından bu sorunla ve daha önceki siber saldırı olayı ile alakalı eleştirilerin odağı olan Ledger, az önce sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sorunun çözüldüğünü ilan etti.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

17’lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

Twitter hack saldırısının 17 yaşındaki beyni suçsuz olduğunu savundu.

Yayın:

-

17'lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

15 Temmuz gecesi tüm dünyayı sarsan Twitter siber saldırısının faili geçtiğimiz hafta yakalanmıştı. Florida’da yakalanan failin henüz reşit olmayan 17 yaşındaki Graham Ivan Clark olduğu açıklandı.

Yerel haber merkezi Tampa Bay Times’ın haberine göre, Clark’ın 30 farklı suçlamadan 200 yıla kadar hapis istemi bulunuyor. 30 farklı suçlamaya bakacak olursak da sim swap yoluyla hack işlemini gerçekleştirdiği için 17 iletişim dolandırıcılığı suçlaması, hack işlemi öncesinde ve sırasında bireysel bilgileri kullandığı için 11 kişisel bilgi kullanımı, kullandığı bilgiler ile bilgisayar veyahut elektronik cihazlara erişim sağladığı için ve son olarak da bu eylemleri yardımıyla 5 bin dolardan fazla organize dolandırıcılık bulunuyor.

Geçtiğimiz salı günü görülen ön duruşmada Clark, suçsuz olduğunu iddia etti. Ayrıca tutukluluk hâli başladığından beri Clark 725 bin dolar kefalet ile hapiste tutuluyor. Bugün (05.08.2020) tarihinde görülecek olan duruşmada kefaletin tutarında indirime gidilmesi bekleniyor.

İlerleyen duruşmalarda Clark’ın suçsuz olduğu şeklindeki savunmasına devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Bununla birlikte Clark, suçunu kabul edip anlaşma yapma yolunu da seçebilir.

Suç Ortakları

Clark, iddialara göre dünyayı sarsan Twitter Hack saldırısında yalnız değildi. İddianameye göre 17 yaşındaki Clark, Birleşik Krallık’ta yaşayan 22 yaşındaki Nima Fazeli ve 19 yaşındaki Mason Sheppard ile internet üzerinden tanıştı. Üç kafadar 15 Temmuz gecesi herkesin bildiği küresel hack saldırısını gerçekleştirdi.

Elon Musk’tan eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’ya, yeni başkanlık adayı Joe Biden’e kadar birçok ismi hedef alan saldırı yaklaşık 3 saat sürmüştü. Bu 3 saat içerisinde 117 bin dolara yakın para toplayan üç kafadarın, hemen hemen benzer suçlamalarla mahkeme salonuna girmesi bekleniyor.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.