Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41886
-4.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2238.67
-4.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.55
6.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.5
-3.14%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bu Hafta Avustralya’da Üç Kripto Para ETF’si İşlem Görmeye Başlayacak!

Avustralya, kripto para ETF’lerine karşı olumlu bir yaklaşım sergiledi ve yapılan ETF başvurularına yeşil ışık yaktı.

Clock
Paylaş
Bu Hafta Avustralya’da Üç Kripto Para ETF’si İşlem Görmeye Başlayacak!

Avustralya, yakın zamanda kripto para borsasında işlem gören fonlar için beş farklı seçenek sunacak. Cosmos, 21Shares ve 3iQ adlı ETF’ler Avustralya’da işlem görmeye başlayacak.

Avustralya, kripto para ETF’lerine karşı olumlu bir yaklaşım sergiledi ve yapılan ETF başvurularına yeşil ışık yaktı. Avustralya’daki kullanıcılar, ilerleyen zamanlarda kripto para borsasında işlem gören spot ETF’ler için birden fazla seçeneğe sahip olacak.

728×90 muhabbit - Bu Hafta Avustralya'da Üç Kripto Para ETF'si İşlem Görmeye Başlayacak!300x250 muhabbit - Bu Hafta Avustralya'da Üç Kripto Para ETF'si İşlem Görmeye Başlayacak!

Cboe Australia adlı Avustralya borsası, 9 Mayıs 2022 Pazartesi günü bir duyuru yayımladı. Borsa, daha önce ertelenen üç fonun 12 Mayıs 2022 tarihinde işlem görmeye başlayacağını açıkladı. Ertelenen fonlar arasında; Cosmos Asset Management’tan Bitcoin (BTC) ETF’si ve 21Shares’tan Ethereum (ETH) ETF’si bulunuyor.

Cboe Australia ve Cosmos Asset Management’tan, yapılan duyuru üzerine bir açıklama yapılmadı ancak, 21Shares’tan bir sözcü konu ile ilgili şunları söyledi:

“Bu Perşembe yani 12 Mayıs’ta listeliyoruz. Önümüzdeki engeller kalkıyor.”

Belirtilen ETF’ler daha önce 26 Nisan 2022 tarihinde işlem görmeye başlayacaktı. Ancak Avustralya borsası, kripto para ETF’lerinin piyasaya sürülmesinden bir gün önce yeni bir açıklama yaptı ve 3 farklı ETF’nin şimdilik listelenmeyeceğini açıkladı.

Sebebi tam olarak bilinmese de 21 Shares, şu şekilde bir açıklama yapmıştı:

“ETF’lerin piyasaya sürülmesi için ürünlerin lansmanlarının iyi yapılması gerekiyor. Bunu gerçekleştirmek için için daha fazla zamana ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.”

Farklı Ülkelerde Kripto Para ETF Yarışı

Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda (TSX) listelenen Bitcoin ve Ether spot ETF’lerine sahip olan Kanadalı firma 3iQ, 28 Nisan’da Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’na (ASX) iki teklif daha sundu. Artan taleple beraber Avustralya borsası, ETF’leri listelemek istemiş olabilir.

3iQ’dan gelen ETF teklifinin ne zaman listeleneceği şimdilik belli değil. Ancak Cosmos Asset Management ve 21Shares’tan gelen ETF’ler bu hafta listelenecek.

İlginizi Çekebilir: ETF Nedir?

etf - Bu Hafta Avustralya'da Üç Kripto Para ETF'si İşlem Görmeye Başlayacak!

SEC, Yeni Bir Futures ETF Onayladı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 6 Nisan 2022 tarihinde Bitcoin vadeli işlem ETF’sini onayladı. SEC’in onayladığı dördüncü ETF oldu.

Yeni onaylanan ETF’nin arkasında fon grubu Teucrium yer alıyor. Şirket, ProShares, Valkyrie, ve VanEck gibi vadeli işlem ETF’leri onaylanmış şirketlerin içerisine yer aldı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar