BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Bybit, Chainlink Fiyat Feed’lerini Vadeli İşlem Platformuna Entegre Edecek!

Borsa, yedi yeni fiyat çiftleri ile entegrasyonu başlatacağını açıkladı.

Yayın:

-

Bitcoin vadeli işlem borsası olan Bybit’in, Chainlink fiyat akışlarını kendi platformuna entegre edeceği duyuruldu.

Chainlink Fiyat Referans Verilerinin entegrasyonunun, yatırımcılara Bybit platformunun beslemeleri dışında kolayca ek fiyat verileri ve endeksler sunulacağı anlamına geleceği bildirildi. Bu fiyat akışlarının, yatırımcıların DeFi pazarlarındaki token’lerin fiyat verilerine erişebilecekleri için, değişken zamanlarda son derece faydalı olacağı ve fiyat verilerinin ayrıca faydalı bir alternatif endeks görevi görebileceği açıklaması yapıldı. 

Yapılan açıklamada kripto para birimlerinin zaman zaman büyük fiyat hareketlerine maruz kaldığı ve bu durumlarda da yatırımcıların her zaman güvenilir verilere erişimini sağlamak için, başvurabileceği ek bir fiyat akışı sağlamak istedikleri için bu ortaklığı yapıldığı bildirildi.

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, konu ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“DeFi pazarından yaygın olarak kullanılan fiyat referans verilerini yatırımcılarımıza sunmak için Chainlink’i entegre etmekten heyecan duyuyoruz. Chainlink’i entegre ederek, merkezi olmayan ve son derece şeffaf olan, tüccarlarımızın erişebildiği kaynak miktarını artıran doğru bir fiyat verisi kaynağı sağlayabiliyoruz.”

Bybit yaptığı açıklamada yedi yeni çift fiyat beslemesiyle entegrasyonu başlatacağını açıkladı. Chainlink fiyat feed’lerinin ilk entegrasyonunun ; BTC / USD, ETH / USD, XRP / USD, EOS / USD, LTC / USD, XTZ / USD ve LINK / USD çifleri ile yapılacağı bildirildi.

Borsa yaptığı açıklamada, bağımsız fiyat beslemelerinin dışında alternatif bir fiyat endeksi kullanmanın en önemli faydalarından birinin, yatırımcıların çeşitli veri noktalarına erişebilmeleri olduğunu da belirtti.

Bybit ayrıca bu ortaklık ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

“Bu Chainlink destekli merkezi olmayan fiyat beslemeleri, DeFi pazarında en çok başvurulan veri noktalarıdır. Ve şu anda önde gelen DeFi uygulamalarının çoğu için kullanıcı fonlarında 3 milyar doların üzerinde güvence sağlamaktadır.”

Chainlink Hakkında

Chainlink, akıllı sözleşmelere güvenli ve güvenilir veri giriş ve çıkışlarına erişim sağlayan merkezi olmayan oracle ağları oluşturmak ve çalıştırmak için açık kaynaklı bir blok zinciri soyutlama katmanıdır.  Ayrıca Synthetix, Aave ve Bancor gibi önde gelen DeFi uygulamalarına oracle’lar sağlar.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Ethereum’da Staking Ödülleri Ne Kadar Olacak? Miktar Hızla Artıyor!

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

Yayın:

-

ethereum

Ethereum, 2.0 güncellemesi ile birlikte proof of work algoritmasını bırakarak proof of stake algoritmasına geçiş yapacak.

Bu algoritma değişikliği ile birlikte ağdaki madencilerin işlevi son bulmuş olacak. Ellerinde bulunan varlıkları ile birlikte “node”lar ağ üzerinde işlem doğrulamaya başlayacaklar. Bu noktada varlıkların stake edilmesi gerekmekte.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Proof of stake algoritmasında varlıkların stake edilmesi ve doğrulayıcı haline gelmesi için teşvik olarak staking ödülleri veriliyor. Proof of stake algoritmasını kullanan tüm ağlarda bulunan ödül sistemi, ağ üzerinde daha çok varlığın kilitli kalmasını, bu sayede de daha güvenli ve merkezsiz bir ağ oluşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Kimi ağ yıllık yüzde 5’lik bir staking geliri sunarkern kimi ağ ise yüzde 10’ları aşan ödüller sunuyor.

Ethereum tarafında sunulacak ödülde ise sistem biraz daha farklı işliyor.

Stake Miktarına Göre Ödüller Değişecek

Bildiğiniz üzere ağın başlatılabilmesi için en az 524,288 ETH gerekmekte. Ağda minimum rakam olan 524 bin ETH’ın stake edilmesi halinde ağ üzerindeki yıllık staking geliri yüzde 21.6 olacak.

Fakat staking miktarının artması ile ters orantılı olarak staking ödülleri de azalacak. Örneğin 1 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde yıllık getiri yüzde 15.7’ye kadar düşecek.

5 Milyon ETH’ın stake edilmesi durumunda yıllık getiri yüzde 7 civarında olacak.

10 Milyon ETH’ın stake edilmesi halinde getiri yüzde 4.9’a kadar düşecek.

Yarısından Fazlası Tamamlandı

Ethereum 2.0’da Faz 0’ın başlatılabilmesi için gerekli olan 524,288 ETH ve 16,384 doğrulayıcının önemli bir kısmı tamamlanmış durumda. An itibarıyla 292,672 ETH’ın stake edildiği ağda 9,152 farklı doğrulayıcı ağa 32 adet ve üzeri ETH stake etmiş durumda.

Ethereum 2.0 Beacon Chain

An itibarıyla kabaca belirtilmiş başlangıç tarihi 1 Aralık görünüyor. 7 günde bir ağ yeterli miktara ulaşıp ulaşılmadığını kontrol etmekte. 1 Aralık’ta yeterli miktara ulaşılmaması halinde 7 gün sonra ağ tekrardan başlatılmayı deneyecek.

Ethereum haberleri için : Ethereum Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

DeFi’da Kaçak Var! 20 Milyon $!

Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Yayın:

-

pickle finance

DeFi platformu Pickle Finance saldırı ile karşı karşıya. Saldırganlar dün gece platformdan 20 Milyon $ değerinde DAI ele geçirmeyi başardı.

Pickle Finance, DeFi platformları arasında göreceli olarak eski platformlar arasında bulunmakta. Platformun kontratında bulunan bir açıktan faydalanan saldırganlar 20 milyon $ değerinde DAI’yi ele geçirmeyi başardı.

Açığın bulunduğu kontrat ise Pickle üzerindeki DAI pJar ürünü olarak görünmekte.

Pickle Finance Saldırganlarının Cüzdanı

Saldırı sonrasın PICKLE fiyatı da büyük kayıp yaşadı. An itibarıyla yüzde 50’ye varan kayıp yaşayan PICKLE, 10 $ seviyelerinden işlem görmekte.

DeFi Saldırıları

Halen oldukça erken dönemde olan DeFi ürünleri ve platformları oldukça fazla saldırı altında kalıyor. Daha önce güvenlik kontrolleri tamamlanan platformların da saldırı altında kaldığını ve fon kayıpları yaşadığına şahit olmuştuk.

Göreceli olarak halen risk taşıyan DeFi platformları kimilerine göre merkezi borsalardan daha güvenli.

Siz merkezsiz platformları mı yoksa merkezi platformlar mı tercih ediyorsunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.