BİZİ TAKİP EDİN

DEFI

bZx Saldırı Altında! 8 Milyon $ Kayıp!

bZx saldırılara doymuyor!

Yayın:

-

bzx

Merkezi olmayan finans protokolü bZx, dün gece bir kez daha saldırıya uğradı. bZx, Akıllı sözleşmelerinde yer alan hatalı bir kod nedeniyle 8 milyar $’dan fazla para kaybetti.

Hatalı kod, bir saldırganın varlıklarını çoğaltmasına ve iTokens bakiyesini artırmasına izin verdi. Hatayı fark eden yetkililer ancak saatler sonra bZx iTokens işlemlerini duraklatabildi. Duraksamadan kısa bir süre sonra hata düzeltildi ve iTokens işleme tekrardan açıldı.

Kod hatası, bilgisayar korsanının 219.200 LINK, 4.503 ETH, 1.756.301 USDT, 1.412.048 USDC ve 667.987 DAI oluşturmasına izin verdi. bZx saldırıdan sonra yaptığı açıklamada, oluşan zararın sigorta fonu tarafından karşılanması sebebi ile hiçbir kullanıcı fonunun risk altında olmadığını söyledi.

Bitcoin.com‘da baş mühendis olan Marc Thalen, başlangıçta hatayı ilk tespit eden kişi olduğunu iddia ediyor. Thalen’in iddialarına göre, 20 milyon $’dan fazla bZx fonu risk altında. Thalen, bu hatayı şahsen denedi ve USDC kullanarak bir kredi fonu yarattı. Thalen, “Bu hatayı denedim ve iUSDC aldım. Daha sonra fonları pratik olarak kopyalayarak kendime gönderdim. Sonrasında ise 200 USD tutarında bir talep oluşturdum” dedi.

bZx’in kurucu ortağı Kyle Kistner, Bu kritik hatanın, protokolün iki denetim firması Peckshield ve Certik tarafından nasıl tanımlanması gerektiğinin bilemediklerini söyledi.

Peckshield, “bir denetim tüm olası sorunları ortaya çıkarmayı garantilemez” derken Certic “güvenlik bir yolculuktur ve önünüze ne çıkacağını bilemezsiniz” dedi.

Bazı endüstri uzmanları, bZx’in işlemleri durdurmasını ve protokolünü yeniden denetlemesini istiyor. Ancak Kistner, bZx güvenlik denetleyicilerinin “böyle bir hareketi önermediğini” söyledi.

bZx’e Yapılan 3. Saldırı!

Bu saldırı, bZx’e yapılan 3. saldırı. Şubat ayında, protokol iki saldırıda yaklaşık 945.000 $ kaybetti.

Son saldırı, bZx’in kilitli toplan değerinde %70’lik bir düşüşe sebep oldu. Kistner, konu hakkında olası bir yükselişe atıfta bulunarak, “DeFi alanında işler çok hızlı değişiyor” dedi.

bZx’in saldırıların ortasında kullanıcıların güvenini nasıl sağlayacakları sorulduğunda Kistner şunları söyledi:

Kullanıcıların markamız hakkında ne düşündüklerinden bağımsız olarak, bizi kullanmaya ihtiyaç duyacakları kadar çekici ve teşvik edici ürünler yaratmak istiyoruz.

DeFi haberleri için: Buraya tıklayabilirsiniz.

Borsa haberleri için: Buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DEFI

Yearn Finance Cream Lending İle Ortaklık Kuruyor!

İki protokol güçlerini birleştiriyor!

Yayın:

-

Yearn Finance

Yearn Finance ve Pickle Finance’in ortaklık haberinden iki gün sonra, Yearn Finance kurucusu Andre Cronje, Compound ve Aave’ye benzer bir borç verme protokolü olan Cream ile olan entegrasyonun ayrıntılarını yayınladı.

Perşembe günü yayınlanan blog yazısında, iki protokolün, Cream V2’nin piyasaya sürülmesi için nasıl işbirliği içine gireceğini özetliyor. Ortaklık kapsamında, ekipler geliştirme kaynaklarını birleştirecek ve iki protokol arasındaki etkileşim sağlanmış olacak.

Yearn kullanıcıları, Cream’den borç almak için teminat olarak yield farming fonundaki payları kullanabilecek.

İşbirliği, kredi ürünlerinde uzmanlaşan Cream ile gelecekteki sürümlerle devam edecek. Yearn tarafından inşa edilecek yeni bir kredi platformu olan Stable Credit, Cream aracılığı ile piyasaya sürülecek. Borç vermede daha fazla esneklik sağalayacak bu protokol gelecek geliştirmeler arasında yerini almış durumda.

Yine de Pickle Finance’in aksine, Cream’in yönetişimi ve token ekonomisi değişmeden kalacak. İki protokol büyük ölçüde ayrı kalacak ve sinerji durumu doğrudan bir birleşmeden ziyade yakın bir ortaklığa benzeyecek.

Topluluk, Pickle Finance birleşmesinden önce kendilerine danışılmaması konusundaki endişelerini dile getirerek konunun oylamaya sunulması gerektiğini öne sürdü. Sonrasında bir yetkili, entegrasyonların çoğu Pickle tarafında olduğu için teknik olarak onay gerektirmediğini belirtti.

Olaylara karşı genellikle muhalif bir görüş alan DeFi araştırmacısı Chris Blec, bu kararların, yönetişim tokenlerinin insanların beklediğinden daha az kontrol sunduğunu vurguladığını düşünüyor.

Yearn topluluğu şimdiye kadar Cream entegrasyonuna olumlu tepki verdi, ancak çoğu kullanıcının bu entegrasyondan haberdar olduğu kesin değil.

Daha fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

DEFI

Andre Cronje’den Yeni Proje: Deriswap!

Andre Cronje yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Yayın:

-

Andre

Popüler bir DeFi protokolü olan Yearn.Finance’in kurucusu Andre Cronje, yeni bir proje başlattı.

Deriswap olarak isimlendirilen yeni proje, DeFi’ın farklı segmentlerini tek bir platformda birleştiriyor.

Andre Cronje, Pazartesi günü yayınlanan bir blog yazısında, “Deriswap, ticaret, opsiyonlar, vadeli işlemler ve krediler için konsolide ve sermaye açısından verimli bir piyasaya olanak. tanıyarak likidite sağlayıcılarının risklerini korumalarına ve ek ücretlerden yararlanmalarına olanak tanıyor” dedi.

Deriswap, şu anda test aşamasında ve belirli bir lansman tarihine sahip değil.

Cronje’nin söylediklerine göre, protokolün denetlenmesinin ardından daha fazla detayın ve bilginin kamuoyuna sunulacağı tahmin ediliyor.

Cronje, bu yılın Temmuz ayında Yearn.Finance’i başlattığında, hızla popülerlik kazandı. Şu anda protokol, 25.000 $ civarından işlem görüyor.

Deriswap’ın kendi yerel tokenına sahip olup olmayacağı belli değil. Cronje projenin bu aşamasında ayrıntı vermekten kaçındı.

Daha fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

DeFi Market Cap için: DeFi Market Cap

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.