Muhabbit

Cambridge Üniversitesi, Tezos’ta (XTZ) Merkeziyetsiz Karbon Kredisi Pazar Yerini Başlatacak!

Üniversite, açılacak olan karbon kredisi pazar yeri ile büyük ölçekli koruma ve restorasyon girişimleri için fon sağlamasını umuyor.

co2 tezos muhabbit

co2 tezos muhabbit

Cambridge Üniversitesi, Twitter üzerinden bir duyuru gerçekleştirdi.

cambrıdge unıversıty twıtter

Cambridge Üniversitesi, küresel ağaçlandırma projelerini desteklemek için yeni bir merkeziyetsiz karbon kredisi pazar yeri kuracağını açıkladı. Cambridge Üniversitesi bu projesiyle kripto parayla ilgilenen dünyadaki her insanın kolay bir şekilde karbon kredisi almasını sağlamak istiyor. Açılacak olan yeni pazar yeriyle karbon kredisi alıcılarının, yeşillendirme projelerine güvenli ve hızlı bir şekilde yatırım yapabilmesini sağlayacak.

Cambridge Karbon Kredileri Merkezi veya 4C olarak bilinen girişim, Bilgisayar Bilimi ve Teknolojisi Bölümü ve Koruma Araştırma Enstitüsü ile ortak çalışmaktadır. Bilim adamları ve araştırmacılar, yeni pazar yerini Tezos blok zinciri üzerinde kuracaklar. Tezos blok zinciri, çevre dostu doğasıyla bilinir.

Yılın başlarında Tezos geliştiricileri, Ethereum blok zincirinde basılan NFT’ler için 915 libre CO2’ye doğaya salınırken, Tezos blok zincirinde NFT oluşturmanın bedeli 0.00054 libre karbondioksit olduğunu “tweet”lemişti.

4C’nin direktörü Anil Madhavapeddy, teknolojik gelişme ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Doğa temelli çözümler tarafından sağlanan biyolojik çeşitliliğin korunması ve yoksulluğun azaltılması gibi veriler genelde yanlıştır. Bu sistemler, doğa temelli çözümlerden biri olan karbon kredilerine olan güveni sarsmıştır. İhtiyaç duyulan şey ise, karbon kredisi alıcılarının güvenilir doğa temelli projeleri güvenle ve doğrudan finanse edebilecekleri merkezi olmayan bir pazar yeridir. Yeni projeyle bunu sağlayabileceğiz.

Karbon kredisi ile insanlar daha çok şirketler, atmosfere zarar veren karbondioksit ve benzeri gazların azalmasını sağlar. Karbon kredisi satın alındığında aslında bir yenilenebilir enerji projesine veya bir ağaçlandırma projesine yatırım yapmış olduğumuzu düşünebiliriz. Çevreye verdiğimiz zararı bu şekilde dengelemeye çalışabiliriz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version