Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43207
-1.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2345.33
3.64%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.5
-1.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.9
0.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Cape Town Üniversitesi, Blockchain ve Dijital Para Birimi Kurslarına Başlıyor!

Üniversite, kursu alanların kripto para varlıklarının nasıl kullanılabileceği konusunda bir görüşe sahip olacaklarını belirtiyor.

Clock
Paylaş
Cape Town Üniversitesi, Blockchain ve Dijital Para Birimi Kurslarına Başlıyor!

Güney Afrika’da faaliyet gösteren Cape Town Üniversitesi (UCT), kasım ayından itibaren blockchain ve dijital para birimi derslerine başlayacağını açıkladı. Kurum yaptığı açıklama ile altı haftalık kursu alıp başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilere yasal bir sertifika verileceğini bildirdi.

728×90 muhabbit - Cape Town Üniversitesi, Blockchain ve Dijital Para Birimi Kurslarına Başlıyor!300x250 muhabbit - Cape Town Üniversitesi, Blockchain ve Dijital Para Birimi Kurslarına Başlıyor!

UCT’nin web sitesinde yer alan bilgilere göre, kısa kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler blok zinciri teknolojisinin mevcut finansal sistemlere nasıl uyduğunu anlayarak bu konuda bilgi sahibi olacaklar. Ayrıca “Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para varlıklarının nasıl kullanılabileceği” konusunda bir görüşe sahip olacaklar.

Bunun yanında üniversite tarafından, bu kursa kaydolan öğrencilerin “kripto para varlık endüstrisine yatırım yapmanın etik sonuçlarını araştırmaları” bekleniyor. Öğrencilerin böylece etik ve yönetişimin toplumun yararına yeni finansal altyapıyı nasıl şekillendirebileceğini keşfedecekleri söyleniyor.

Kursun Önemi

Kursun genel görünümünde, UCT, üniversitenin neden şimdi kısa kurslar listesine blockchain ve kripto eğitimini eklediği konusunda ise şu ifadelere yer veriyor:

“Artık sadece kripto para birimleri hakkında bilgi sahibi olmak yeterli değil. Kripto para varlıkları ve blok zincir teknolojilerinin benzeri görülmemiş oranlarda büyümesiyle, profesyonellerin finans endüstrisindeki en son gelişmelerin finansal sistemin şimdiki ve yakın gelecekte nasıl temelden değiştireceğini analiz etme ve anlama becerisine ihtiyacı var.”

Afrika’da blok zinciri ve kripto para dersleri sunan ilk yüksek öğretim kurumlarından biri olan UCT, yapmış olduğu bu hareketi ise şu şekilde tanımlıyor:

“Tekliflerini kripto para birimleri ile rekabet edecek veya sektörü destekleyen hizmetler sunacak şekilde uyarlayan kuruluşlar, yükselişten yararlanmak için en iyi konumdadır.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar